Advertisement

IMGW ostrzega przed ulewnym deszczem

ePiotrkow Wtorek, 13 października 202019
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne dla województwa łódzkiego. We wtorek (13.10) opady będą jeszcze miały charakter umiarkowany, ale w nocy z wtorku na środę (14.10) prognozowany jest opad silny.
fot. pixabay.com / diego_torres fot. pixabay.com / diego_torres

W ciągu dnia wysokość opadów może osiągnąć 35 mm, co oznacza 3,5 litra wody na 1 metr kwadratowy powierzchni. W nocy prognozowane jest podwojenie siły opadów. Ilość deszczu, jaka może spaść w ciągu godziny na obszarze 1 metra kwadratowego jest określana w przedziale od 6 do 7,5 litra.

 

Taka ilość może oznaczać lokalne podtopienia. Prawdopodobieństwo wystąpienia ulewy jest oceniane na 85%.


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_adasko ~gość_adasko (Gość)14.10.2020 05:27

Niedługo grudzień, będą ostrzegać, że będą mrozy. SZOK

10


edek5kredek ~edek5kredek (Gość)13.10.2020 09:20

tylko straszą tych ludzi. jak nie słońcem to deszczem.

83


gość_woda wszędzie ~gość_woda wszędzie (Gość)13.10.2020 22:49

Może wreszcie rozmyje most w Sulejowie i będzie spokój z tą nieszczęsną 12tką. Prawobrzeżny do emiratów, lewobrzeżny do mediateki. Zero ruchu, cicho, bezpiecznie i spokojnie.

01


Rozpędzony ~Rozpędzony (Gość)13.10.2020 12:28

Zaraz mędrcy z PiSu wyjdą i powiedzą, że to kolejny objaw Covid-19....

37


randy ~randy (Gość)13.10.2020 19:17

PIS już zaciera ręce na podatek od deszczu

42


no i co z tego ~no i co z tego (Gość)13.10.2020 17:42

To samo jest w prognozie pogody. Pada to pada jak od tysięcy lat. Od tysięcy lat wiemy jak radzić sobie z deszczem. No chyba, że ktoś nie wie to to ostrzeżenie nie przyda mu się.

20


gość_gość ~gość_gość (Gość)13.10.2020 17:27

A Mateusz słońca goniec może zrezygnować z podatku od dachu!!!!

11


gość_polak ~gość_polak (Gość)13.10.2020 10:25

I gdzie ta susza pięćdziesięciolecia

101


znafca ~znafca (Gość)13.10.2020 08:46

Może wszyscy fani teorii spiskowych powinni zadzwonić do ogrodnika żeby włączył działo przeciwgradowe i będziemy mieć słoneczko??

104


gość_tu ~gość_tu (Gość)13.10.2020 10:26

Stodoły same będą się gasiły.

41


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement