Advertisement

IMGW: chłodny początek tygodnia; od środy nieco cieplej

PAPKraj Wtorek, 21 września 202115720
Na początku tygodnia pozostaniemy w masach chłodnego powietrza pochodzenia arktycznego. Od środy zacznie napływać cieplejsze powietrze z zachodu - przekazał w poniedziałek IMGW.
fot. freepik fot. freepik

W trwającym tygodniu czeka nas typowo jesienna pogoda. Na początku tygodnia nadal będziemy w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego, napływającym z północnego wschodu. Zimno szczególnie odczują mieszkańcy wschodniej części kraju. Od środy nad Polskę będzie napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie z zachodu.

 

"W pierwszej połowie tygodnia pogoda będzie dosyć stabilna za sprawą układu wyżowego, rozciągającego się od Atlantyku aż po północną Rosję i obejmującego swym zasięgiem nasz kraj. Jedynie w poniedziałek wschodnia połowa kraju pozostanie jeszcze pod wpływem niżu znad Białorusi" - poinformował IMGW. Od połowy tygodnia sytuacja pogodowa nieco się zmieni za sprawą głębokiego niżu znad Europy Północnej.

 

We wtorek i środę niebo nad Polską będzie zachmurzone. We wtorek popada na wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim, w środę głównie na północy i południowym wschodzie kraju. Będą to opady przelotne. We wtorek najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie - 8 stopni Celsjusza, około 13 stopni w centrum, najcieplej, 16 stopni na zachodzie kraju. W środę będzie nieco cieplej. Temperatura maksymalna wyniesie od 12-14 stopni Celsjusza na wschodzie i południu do 15-17 stopni na pozostałym obszarze kraju. Wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr, który w górach będzie porywisty.

 

Pogoda zacznie się zmieniać od czwartku. Do soboty wystąpi jeszcze zachmurzenie duże, choć będą też przejaśnienia. W niedzielę będzie już na ogół pogodnie. W drugiej połowie tygodnia miejscami popada na wschodzie i północy kraju. Najniższa temperatura będzie na wschodzie, około 14 stopni Celsjusza, a najcieplej na zachodzie - około 17 stopni. Wiatr będzie silniejszy, okresami porywisty. W piątek na wybrzeżu porywy wiatru mogą dochodzić do 90 km/h.

 

W niedzielę pogodnie i cieplej z temperaturą na wschodzie około 16 stopni do 20 stopni na zachodzie. Wiatr osłabnie i zmieni kierunek na południowy.

 

autorka: Marta Stańczyk


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat