Advertisement

I LO ze złotą tarczą "Perspektyw". Sukcesów jest więcej

ePiotrkowŁódzkie Czwartek, 13 stycznia 2022632324
I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim zajęło 9. miejsce wśród najlepszych liceów w województwie łódzkim według portalu "Perspektywy". Wysoką pozycję w tej samej kategorii zajęło piotrkowskie III LO, a w kategorii techników powody do radości mają nauczyciele i uczniowie z Wolborza.
fot.: I LO w Piotrkowie Trybunalskim fot.: I LO w Piotrkowie Trybunalskim

Złoto i srebro dla piotrkowskich liceów

 

Złota tarcza "Perspektyw" to symboliczne odznaczenie dla najlepszych szkół średnich w Polsce. Jeśli chodzi o licea, na 9. miejscu w województwie łódzkim znalazło się I LO w Piotrkowie Trybunalskim. Tym samym popularny "Chrobry" znalazł się w prestiżowym gronie piętnastu uhonorowanych najwyższym wyróżnieniem placówek na ziemi łódzkiej. 

 

Dużą satysfakcję mogą czuć także przedstawiciele III Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego. Ta piotrkowska szkoła uplasowała się na 19. pozycji, a to oznacza, że zasłużyła na srebrną tarczę portalu "Perspektywy". 

 

Wśród liceów z Piotrkowa Trybunalskiego miejsce w zestawieniu zagwarantowało sobie też II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, które znalazło się na 58. lokacie.

 

Najlepsze w tej kategorii w Łódzkiem okazało się  I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.

 

Wolbórz z brązem

 

Wśród techników, które działają na ziemi piotrkowskiej najkorzystniej w rankingu wypadł Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Wolborzu, który dzięki 28. miejscu w województwie łódzkim zdobył brązową tarczę "Perspektyw". W codziennej nauce uczniowie mogą tu korzystać z warsztatu szkoleniowo-produkcyjnego, a nawet stajni.

 

Nieco niżej w zestawieniu sklasyfikowane zostały zawodowe szkoły średnie z Piotrkowa Trybunalskiego. 48. lokata przypadła Technikum Menedżersko-Usługowemu (ZSP nr 6), a 51. pozycję zajęło Techniku Ekonomiczno-Handlowe (ZSP nr 5). Ranking wskazuje ponadto, że na 62. miejsce zasłużyło Technikum Kształtowania Środowiska (ZSPiPO-W nr 3), a na 64. lokatę Technikum Budowy Maszyn im. Powstańców Śląskich (ZSP nr 2).

 

Najlepsze w tej kategorii w Łódzkiem okazało się Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie.

 

 

Metodologia

 

Ranking szkół średnich portalu "Perspektywy" uwzględnia szkoły dla młodzieży (bez szkół specjalnych i szkół dla dorosłych), w których zdawało maturę w maju 2021 roku, na arkuszach standardowych, minimum 12 maturzystów przystępujących po raz pierwszy do egzaminu, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. W rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym. W przypadku techników uwzględniono także wyniki wszystkich egzaminów zawodowych. Główne wskaźniki rankingowe zostały unormowane do 100, gdzie 100 otrzymała szkoła najlepsza w danym kryterium. Wyniki kolejnych szkół są odniesieniem ich wartości do wyniku najlepszej szkoły w tym kryterium.


Zainteresował temat?

5

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_piotrkowianin ~go?ć_piotrkowianin (Gość)15.01.2022 10:33

Wynika z tego, że najlepsze szkoły w Piotrkowie to: 1LO i ZSP6 czyli Krakówka dawna odzieżówka. Gratulacje dla nich

11


dziadek ~dziadek (Gość)15.01.2022 04:51

?..a w II LO remont i rozsyłanie uczniów do innych skupisk

20


dziadek ~dziadek (Gość)15.01.2022 04:51

?..a w II LO remont i rozsyłanie uczniów do innych skupisk

10


turkus ~turkus (Gość)14.01.2022 23:03

III Liceum brawo!

11


xantox ~xantox (Gość)14.01.2022 19:38

Z pewnością I LO to najlepsza szkoła w mieście. Przyjmijmy to pewnik i przestań my się irytować czy też za bardzo wychwalać. Jest dobry wynik okupiony godzinami nauki, poświęceniem, pieniążkami ....itd. I tyle.

10


misiek ~misiek (Gość)13.01.2022 14:07

ZSP nr 1 tonie? Tepees bardzo słabo w tym roku

53


goœć_ewa ~goœć_ewa (Gość)14.01.2022 17:14

Brawo ZSP 6, szkoła kameralna, córka czuje się tam dobrze -nie jest numerem z dziennika.

01


go?ć_franek ~go?ć_franek (Gość)14.01.2022 15:10

Niestety ZSP nr 1 to w chwili obecnej nie ta sama szkoła co kiedyś.Klasy po 38 uczniów. Dwa budynki szkolnego. Ponad 1200 uczniów. Polityka Dyrktora polega na: uczeń ma zawsze rację i ma zdać. No i są tego efekty!

00


Brawo ~Brawo (Gość)14.01.2022 08:40

Inne technika w Piotrkowie lepsze niż tps. Brawo dla tych innych

31


goœć_maciek ~goœć_maciek (Gość)14.01.2022 08:03

No to kiepściutko ZSP 1 czyli TPS. Daleko w tyle.

31


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat