Gorzej już być nie może. Piotrcovia ostatnia w tabeli

Strefa FM Sobota, 12 stycznia 201325
Po czternastu kolejkach obecnego sezonu Superligi PGNiG Piotrcovia spadła na ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Zespół Inny Krzysztoszek przegrał tym razem z Politechniką Koszalin 22:29, a Sambor Tczew zremisował ze Startem Elbląg. Tym samym nasza drużyna przejęła przysłowiową czerwoną latarnię.

Piotrcovia już po 30. sekundach mogła prowadzić. Rzutu karnego za faul na Annie Szafnickiej nie wykorzystała jednak Joanna Waga. Nieudany początek podciął skrzydła gospodyniom, które w 3. minucie przegrywały już 0:3. Beata Skura dwukrotnie pokonana została przez Tatianę Bilenię, a po bramce Aleksandry Kobyłeckiej o przerwę poprosiła trenerka Piotrcovii

Wskazówki przyniosły skutek. W 11. minucie, po bramce Agaty Wypych, był remis 6:6. Kilkakrotnie piotrkowianki wychodziły na jednobramkowe prowadzenie, ale za każdym razem Politechnika szybko niwelowała straty. W końcówce pierwszej połowy przyjezdne osiągnęły nieznaczną przewagę i na przerwę zeszły z dwubramkowym prowadzeniem 16:14.

Piotrcovię stać było jeszcze na kwadrans wyrównanej gry. W 44. minucie po kolejnej bramce Wypych gospodynie przegrywały tylko jednym trafieniem 18:19. Ostatni kwadrans przyniósł zdecydowaną dominację zespołu trenera Kamielina.

Przegrana Piotrcovii przy remisie Aussie Sambora Tczew ze Startem Elbląg oznacza spadek zespołu Inny Krzysztoszek na ostatnie miejsce w tabeli.

- Przyznam się szczerze, że nie wiem dlaczego przegrałyśmy kolejny mecz. W decydujących momentach czegoś po prostu brakuje. Dziewczyny zapomniały już chyba jak wygrywa się mecze. Walczyć na pewno będziemy do końca. Za tydzień zrobimy wszystko aby wygrać z Kielcami i podnieść głowy do góry - powiedziała po meczu Inna Krzysztoszek.

MKS Piotrcovia - Politechnika Koszalin 22:29 (14:16)

MKS: Jurkowska, Skura - Rol 2, Sobińska, Mielczewska, Waga 1, Cieślak, Kopertowska 1, Wypych 7/2, Szafnicka 5, Olek 1, Sadowska 5/1.
Trener: Inna Krzysztoszek
Kary: 10 min