Gmina Ręczno w niebieskiej strefie ochronnej ASF

Powiat PiotrkowskiRegion Środa, 01 grudnia 202121255
W związku ze stwierdzonymi ogniskami Afrykańskiego Pomoru Świń w województwie świętokrzyskim, w obszarze objętym ograniczeniami znalazła się gmina Ręczno w powiecie piotrkowskim.
fot. pixabay.com / Pexels

Znalezienie się gminy Ręczno w strefie niebieskiej niesie za sobą ograniczenia w hodowli trzody chlewnej, dotyczące sprzedaży zwierząt do krajów Unii Europejskiej bezpośrednio z gospodarstwa hodowcy. Ponadto, w przypadku odstrzelonych dzików będzie pobrany materiał do badań, a tusza będzie trafiać do chłodni na terenie obwodu łowieckiego.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

członek ~członek (Gość)01.12.2021 17:39

Nie pamiętam gdzie, ale widziałem tą twarz, chyba na jakimś partyjnym spotkaniu w TV.

80


taki ktoś ~taki ktoś (Gość)01.12.2021 21:29

Już żaden odstrzał dzików nie naprawi zniszczonych małych gospodarstw które hodowały trzodę chlewną w Polsce. Rolnicy alarmowali, a nikogo to nie obchodziło. Teraz to tylko będzie płacz nad rozlanym mlekiem. Dopóki w Polsce nie zostanie ustalona minimalna gwarantowana cena skupu za kg żywca (tak jak minimalne wynagrodzenie w Polsce), nikt nie odbuduje Polskiego rolnictwa

70


strefa obłudy ~strefa obłudy (Gość)01.12.2021 16:52

To poznają po tym czarnym ryjku? Polska wieprzowina bardzo kogoś uwiera, hodowle obce po kilkanaście, lub -dziesiąt tys. w Polsce nigdy pomoru nie mają.

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat