Advertisement

Gmina Ręczno w niebieskiej strefie ochronnej ASF

Powiat PiotrkowskiRegion Środa, 01 grudnia 202127025
W związku ze stwierdzonymi ogniskami Afrykańskiego Pomoru Świń w województwie świętokrzyskim, w obszarze objętym ograniczeniami znalazła się gmina Ręczno w powiecie piotrkowskim.
fot. pixabay.com / Pexels fot. pixabay.com / Pexels

Znalezienie się gminy Ręczno w strefie niebieskiej niesie za sobą ograniczenia w hodowli trzody chlewnej, dotyczące sprzedaży zwierząt do krajów Unii Europejskiej bezpośrednio z gospodarstwa hodowcy. Ponadto, w przypadku odstrzelonych dzików będzie pobrany materiał do badań, a tusza będzie trafiać do chłodni na terenie obwodu łowieckiego.


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

członek ~członek (Gość)01.12.2021 17:39

Nie pamiętam gdzie, ale widziałem tą twarz, chyba na jakimś partyjnym spotkaniu w TV.

80


taki ktoś ~taki ktoś (Gość)01.12.2021 21:29

Już żaden odstrzał dzików nie naprawi zniszczonych małych gospodarstw które hodowały trzodę chlewną w Polsce. Rolnicy alarmowali, a nikogo to nie obchodziło. Teraz to tylko będzie płacz nad rozlanym mlekiem. Dopóki w Polsce nie zostanie ustalona minimalna gwarantowana cena skupu za kg żywca (tak jak minimalne wynagrodzenie w Polsce), nikt nie odbuduje Polskiego rolnictwa

70


strefa obłudy ~strefa obłudy (Gość)01.12.2021 16:52

To poznają po tym czarnym ryjku? Polska wieprzowina bardzo kogoś uwiera, hodowle obce po kilkanaście, lub -dziesiąt tys. w Polsce nigdy pomoru nie mają.

71


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat