Gigantyczne straty Piotrkowa

Środa, 21 września 202261
Blisko 88 milionów złotych - tyle Piotrków Trybunalski miał stracić na rządowych zmianach w podatku PIT. Wyliczeń dokonał Związek Miast Polskich.
Fot. iwos Fot. iwos

Związek Miast Polskich zestawienie przygotował w oparciu o dane Ministerstwa Finansów. Pod uwagę wzięto straty w dochodach samorządów z PIT za lata 2019-2023 oraz rekompensaty z tego tytułu. Dane pokazały, że zdecydowana większość miast w Polsce zubożała. 


Z zebranych przez ZMP danych wynika, że aż 351 miast członkowskich ZMP (Piotrków Trybunalski jest członkiem ZMP) ma wynik ujemny, a tylko 3 – dodatni.

 

Z przeanalizowanych przez związek danych wynika, że Piotrków Trybunalski w latach 2019-2023 na dochodach z podatku PIT łącznie straci 122,5 mln zł. Rekompensata poniesionych strat wyniesie jedynie 34,7 mln zł. Zatem łącznie Piotrków straci na dochodach z PIT blisko 88 mln zł!

Piotrkowscy urzędnicy przypominają także, że miasto rokrocznie z własnych środków musi dokładać do wielu innych zadań, na które nie otrzymuje wystarczającej ilości pieniędzy z budżetu państwa.

Przykładowo do piotrkowskiej oświaty w 2022 roku miasto będzie musiało dołożyć 68 milionów złotych - wyliczają urzędnicy. 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

10

6


Komentarze (61)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga21.09.2022 09:13

Cytuję:
Z danych ZMP wynika, że Piotrków Trybunalski w latach 2019-2023 na dochodach z podatku PIT łącznie straci 122,5 mln zł. Rekompensata poniesionych strat wyniesie jedynie 34,7 mln zł. Zatem łącznie Piotrków straci na dochodach z PIT blisko 88 mln zł!


Przecież to proste jak budowa cepa: w mieście nie ma pracodawców płacących godziwe pieniądze, bo prezydent i jego ekipa radnych przez 16 lat rządzenia nie potrafili ściągnąć do miasta poważnych inwestorów. Skoro mieszkańcy mało zarabiają, to logiczne, że dochody z PIT-u są niskie.

3312


go?ć_piotrkowianin ~go?ć_piotrkowianin (Gość)25.09.2022 20:57

Nadejdzie taki czas, że Sulejów, Wolbórz i inne okoliczne miasteczka będą liczniejsze od Piotrkowa. Dlatego, że wymierają obecnie te pokolenia Polaków, którzy urodzili się w okresie powojennym, a cechowała ten czas największa liczba urodzeń. Młodzi natomiast mieszkańcy Piotrkowa emigrują do dużych miast, nie mając jakichkolwiek perspektyw przyszłości. Chętnym do pracy pozostają jedynie okoliczne magazyny i roboty drogowe. Taka jest przyszłość Piotrkowa Trybunalskiego. Przekonacie się niebawem sami.

41


Enrico ~Enrico (Gość)21.09.2022 14:19

Pragnąłbym wrucić do lat 80 tamtego wieku i nadmieniam że ja też czytam książki i dużo wiem!
Żal tych przedsiębiorstw,fabryk a i ludzie i tak jak chcieli to mieli to co chcieli. Dziś choć jest niby wszystko,to ogólnie nie ma nic. Mamy za to nerwy,choroby i mało i mało pieniędzy. Szkoda tamtych lat.

94


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)21.09.2022 14:16

Pretensje możecie mieć tylko do siebie. Z jednej strony macie rząd, który prowadzi Polskę do totalnej katastrofy w imię realizacji interesów sąsiedniego kraju, a z drugiej władze samorządowe, które na przestrzeni kilkunastu lat podejmowały tragiczne decyzje inwestycyjne. Fajnie, że jest nowa biblioteka, nikt nie neguje, że była potrzebna, ale nie za taką kasę. Miało być centrum nauki i pytam się gdzie ono jest? Problem polega na tym, że ludzie żyją w amoku, jakiejś sterowanej przez media histerii. Dużo można mówić o komunie, ale za komuny niewielu łykało to co mówiono w dzienniku. Gdyby w latach 70. albo 80. były takie podwyżki jak są teraz to już dawno ludzie by się tłukli na ulicach z ZOMO albo strajkowali, mimo że można było zostać zakatowanym na śmierć, trafić do pudła, albo być zwolnionym z roboty. Teraz ludziom odpowiada. Grunt, że goście dostają pełen socjal a prezydent RP - zwanej często przez niego Najjaśniejszą - przyjmuje w Belwederze weteranów z batalionu AZOW. I to wszystko w stolicy mojego Państwa zrównanej z ziemią przez niemieckich okupantów wyznających nazizm przy biernie się przyglądających Sowietach. Jeśli ludziom to odpowiada, to nie oczekujcie żadnych zmian. PO wyznaje dokładnie taką samą ideologię, bo wiadomo - niedługo da się prawa wyborcze i mamy kilka milionów potencjalnych wyborców.

205


dyzio mamut ~dyzio mamut (Gość)22.09.2022 13:20

Przedtem było nas stać na nieoszczędzanie. Teraz nas nawet nie stać na oszczędzanie, Widzę ciemność.Witamy w kaczystanie,

71


ghvv ~ghvv (Gość)22.09.2022 09:44

To co wcześniej ekipa chojniaka robiła z tymi 88 milionami złotych?!

61


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)22.09.2022 09:14

A jak prezydent daje ulgi firmom, to to też jest strata dla miasta czy wsparcie dla firm ??

40


***** *** ~***** *** (Gość)21.09.2022 09:06

Treść komentarza została usunięta przez moderatora forum

326


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)21.09.2022 21:10

czy która ekipa rządząca miastem utworzyła choć jedno miejsce pracy otóż nie urzędnicy kolejnych zmian dbają tylko o własne kieszenie. To miejsca pracy i nowe firmy dają dochód a nie urzędnicy którzy marnotrawią nasze pieniądze

82


kotlet ~kotlet (Gość)21.09.2022 10:55

A co ekipa Chojniaka zrobiłaby z tymi 88 milionami? Otóż proszę państwa nic. Od 2006 roku przejedli już miliardy złotych. Jestem za tym aby samorządom zabierać jak najwięcej a przekazywać środki tylko na konkretne cele jak infrastruktura.
Podobnie jest z cenami energii elektrycznej. Od co najmniej kilku lat wiadomo było, że ceny energii pójdą drastycznie do góry. Co zrobili w tym kierunku? Oświetlenie uliczne w większości miasta pamięta jeszcze głęboki PRL, z lampami sodowymi 600W każda, do tego polikowane wszystko tak, że masa upływów energii do ziemi.
Zadajemy również Chojniakowi pytanie jak to jest, że elektrociepłownia musi kupować energię elektryczną? Jaki przekręt tam powstaje za ponad 60 mln złotych.

189


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat