Gala na 100-lecie biblioteki w Piotrkowie [ZDJĘCIA]

Piątek, 19 maja 202334
1 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie świętowała stulecie swojego istnienia. Z tej okazji w piątkowy wieczór w mediatece zorganizowano uroczystą galę jubileuszową.

Ładuję galerię...

Gala miała nieco inny przebieg niż większość tego typu imprez. Nie było niekończących się przemówień i przedłużania części oficjalnej. Docenieni zostali ci, którzy tę bibliotekę przez lata tworzyli: byli i obecni pracownicy tej instytucji. Właśnie oni jako pierwsi pojawili się na scenie przy akompaniamencie braw zgromadzonych widzów oraz dźwiękach utworu „Małe szczęścia”.

 

Uroczystość rozpoczęła się od przypomnienia 100-letniej historii biblioteki i najważniejszych wydarzeń z tym związanych. O dziejach instytucji w Piotrkowie opowiadała Renata Wojtczak, dyrektor biblioteki. Jak przyznawała przed rozpoczęciem gali, dla niej kierowanie tą jednostką to zarówno radość, jak i wyzwanie.

Czuję się bardzo zaszczycona, że to mnie przypadł taki zaszczyt. Setne urodziny to taki moment, w którym z jednej strony trzeba podsumować to, co się wydarzyło, ale także wskazać perspektywę na przyszłość . Chcemy dziś uhonorować wszystkich pracowników i czytelników. Cieszymy się, że mamy swoje miejsce w Piotrkowie. Niezmiennie biblioteka jest w mieście potrzebna. Cały czas się rozwijamy i szukamy nowych płaszczyzn działalności – podkreślała Renata Wojtczak.  

Podczas uroczystości MBP w Piotrkowie została także uhonorowana srebrnym medalem Gloria Artis. W imieniu wicepremiera Piotra Glińskiego wręczył go Jarosław Czuba, dyrektor generalny Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Następnie prezydent Krzysztof Chojniak wręczył nagrody dla wybranych pracowników oraz czytelników biblioteki. Były także Honorowe Medale Piotrkowa Trybunalskiego. Złotymi krążkami została uhonorowana Miejska Biblioteka Publiczna oraz Renata Wojtczak. Srebrne medale otrzymały Monika Kauc i Małgorzata Goworek, a brązowym Agnieszka Wojtaś i Agnieszka Kitowska.

 

Po części oficjalnej dla zgromadzonych wystąpiła Hanna Banaszak. Potem był urodzinowy toast i tradycyjny tort. Na koniec, już w mniej oficjalnej części, wszyscy zgromadzeni goście mieli okazję złożyć na ręce dyrektor podziękowania i życzenia oraz wpisać się do księgi pamiątkowej.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

8


Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_julia ~goœć_julia (Gość)23.05.2023 07:49

Szkoda, że pan prezydent i panu dyrektor zapomnieli, że w tym roku (zresztą jak w każdym poprzednim) 8 maja był obchodzony Dzień Bibliotekarza....nawet życzeń pracownikom nie złożyli....ehhh

30


Hmmm ~Hmmm (Gość)20.05.2023 07:29

Ciekawi mnie, czemu po Mediatece hula wiatr i na siłę wciska się tam pseudo-wystawy... a pobliskie muzeum ma o wiele ciekawsze wystawy, a cisnie się w starych ścianach i rozpadających się komórkach. Zamiast Mediateki, przydałoby się Muzeum Regionu Piotrkowskiego, jako "wsparcie" dla zamku + zwykła biblioteka.

78


go?ć_ula ~go?ć_ula (Gość)21.05.2023 14:18

Jakość Kolędzie Zalewskiej siedzenie obok Macierewicza nie przeszkadzało. Żałosne

13


goœć_agata ~goœć_agata (Gość)20.05.2023 20:33

Kto był wnioskodawcą przyznania tego medalu Gloria Artis?

51


dragon ~dragon (Gość)20.05.2023 12:17

Ciekawe, że ci którzy byli przeciwni budowie Mediateki teraz są pierwsi do składania gratulacji z powodu jubileuszu. Czy to jest hipokryzja czy nie? :)

86


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)20.05.2023 22:56

Czy to cicha i przytulna "przechowalnia" dla znajomków władzy.? Ciepłe posadki tylko dla wybrańców? jak mieszkańcy za bardzo narzekają, to trzeba wcisnąć wystawę za ich własne pieniądze, polansować się w sieci i zrobić od czasu do czasu bankiecik, żeby zachować medialne granice przyzwoitości... . Ładnych parę lat już ta skarbonka funkcjonuje, a moje oczy ani razu nie widziały, żeby pojawiło się tam ogłoszenie dot pracy... przypadek?
Najbardziej szkoda tych pięknych drzew, które rosły wcześniej na tym placu...

34


Rencista ~Rencista (Gość)20.05.2023 12:17

Oczywiście głównym sponsorem tej imprezy byłem ja

32


uwaga ~uwaga (Gość)19.05.2023 21:33

Uwaga, tylko proszę nie podawać alkoholu .Może zaszkodzić niektórym.

120


Ooo ~Ooo (Gość)20.05.2023 09:47

szkoda , że główne zainteresowane porozsadzano po kątach, a panie, które tam pracowały wcześniej zupełnie z tyłu za konsolą. ONE też pracowały na dzisiejszy sukces i to w owiele trudniejszych warunkach. Gratulacje z okazji 100-tki.

90


Dzejsika ~Dzejsika (Gość)20.05.2023 12:08

Też byłam zaproszona ale nie mogłam przyjechać bo zapomniałam naładować auto elektryk.

11


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat