Reklama

Festiwal sztuki i literatury zainaugurowany

ePiotrkow Piątek, 13 maja 202213210
Pomiędzy słowem a obrazem - to hasło przewodnie Festiwalu Przejścia, który organizuje Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie. W piątkowy wieczór zainaugurowano cykl imprez, który potrwa praktycznie do końca czerwca.

Ładuję galerię...

Festiwal zainaugurowała wystawa Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej "MIASTO-BIBLIOTEKA". Prezentację można oglądać w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej, a jej autorka jest także kuratorem całego festiwalu. 

Prezentowane na wystawie prace są inspirowane polską poezją współczesną. W tym cyklu mieszczą się rysunki grafiki, obiekty i książki artystyczne. Książka artystyczna charakteryzuje się tym, że jest unikatowa, Jest stworzona tylko w jednym egzemplarzu - mówiła autorka, która zdradziła, że zaprezentowane dzieła były inspirowane twórczością m.in. Wisławy Szymborskiej, Tadeusza Różewicza oraz Ireneusza Kaczmarczyka. 

 

Piątkowa wystawa to pierwsza część inauguracji festiwalu. Drugą będzie koncert piotrkowskiej grupy poetycko-muzycznej "Przeznaczenie", który w sobotę także odbędzie się w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej. 

 

Kolejny wernisaż związany z Festiwalem Przejścia zaplanowano w następny piątek. Wówczas zainaugurowana zostanie wystawa Macieja Jabłońskiego "Rozpacz i Gniew", którą będzie można oglądać w galerii przy ul. Dąbrowskiego. Cały festiwal potrwa do 26 czerwca, a w jego ramach zaplanowano jeszcze m.in. projekcję filmową, warsztaty artystyczne, spektakl teatralny czy panel dyskusyjny. Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.odaart.pl

 

 


Zainteresował temat?

3

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat