Fatalny mecz Piotrcovii w Lubinie

Strefa FM Środa, 07 listopada 20127
Po wyraźnym zwycięstwie nad Ruchem Chorzów niepoprawni optymiści liczyli na to, że piłkarki ręczne Piotrcovii powalczą o punkty w wyjazdowym spotkaniu 8. kolejki Superligi PGNiG z Zagłębiem Lubin. Tamtejsza hala okazała się jednak dla naszych szczypiornistek po raz kolejny mało przyjazna.

Piotrcovia nie potrafi wygrać w Lubinie od 2007 roku kiedy pokonała Zagłębie w trzecim, decydującym spotkaniu półfinału play-off. Dziś również nie odczarowała maleńkiej, szkolnej hali, w której grają "Miedziowe". Już po 5. minutach zespół Bożeny Karkut wygrywał aż 6:0, aby do przerwy prowadzić 18:8. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i Piotrcovia przegrała piętnastoma trafieniami - 23:38.

Trudno być optymistą przed meczem z SPR Lublin, który odbędzie się 17 listopada w hali Relax. Kibice liczą tylko na to, że po raz kolejny sprawdzi się powiedzenie, że "kobieta zmienną jest".

Zagłębie Lubin - Piotrcovia 38:23 (18:8)

Piotrcovia: Skura, Jurkowska - Rol 3, Sobińska, Olek, Krzysztoszek, Sadowska, Mielczewska 2, Waga 6, Wypych 8, Kopertowska 1, Brzezowska 1, Szafnicka 1.