Fatalny bilans piotrkowskich zespołów

Niedziela, 18 września 201631
Zarówno Piotrcovia, jak i Piotrkowianin przegrały swoje sobotnie mecze, piotrkowianki uległy w Nowym Sączu Olimpii-Beskid 30:31 (18:16), natomiast podopieczni trenera Rafała Przybylskiego przegrali w Kielcach z najlepszą drużyną w Europie 21:31 (11:12). Piotrkowianin przegrał wszystkie dotychczasowe spotkania, bilans Piotrcovii jest niewiele lepszy, dwie porażki i remis.

Piotrcovia pojechała do Nowego Sącza, żeby walczyć o pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Po pierwszej połowie piotrkowianki prowadziły dwiema bramkami, po przerwie straciły prowadzenie, w ostatniej minucie mogły jeszcze wyrównać, ale rzutu karnego nie wykorzystała Agata Wypych. Na pierwsze zwycięstwo trzeba będzie chyba jeszcze poczekać, ponieważ w następnej kolejce do Piotrkowa przyjedzie mistrz Polski, MKS Selgros Lublin. Mecz odbędzie się w niedzielę, 25 września o godzinie 18.00.

Piotrcovia zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski już za kilka dni, tymczasem Piotrkowianin pierwszy w tym sezonie pojedynek z najlepszą drużyną w kraju ma już za sobą, oczywiście faworytem sobotniego spotkania było Vive Tauron Kielce, ale podopieczni trenera Rafała Przybylskiego nie zamierzali się tak łatwo poddawać, po pierwszej połowie przegrywali jedną bramką, ale po przerwie mistrz Polski wyraźnie odskoczył i ostatecznie to spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem kieleckiej drużyny. Następny mecz w sobotę, 24 września w Hali Relax, Piotrkowianin zmierzy się wówczas z Pogonią Szczecin.

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz 31:30 (16:18) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz: Szczurek, Sach - Szabo 10 (1/1), Rosińska 7, Smbatian 7, Płachta 3, Pożoga 3, Choromańska 1, Dzidek,, Wielocha, Leśniak.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka - Kopertowska 9, Wypych 8/4, Sobińska 4, Jałoszewska 2, Despondovska 2/2, Ivanovic 2, Dronzikowska 2, Kucharska 1, Klonowska, Cieślak, Szafnicka.

Vive Tauron Kielce 31:21 (12:11) Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Vive Tauron Kielce: Ivić, Markowski - Chrapkowski 5, Paczkowski 4, Djukić 4/3, Zorman 3, Walczak 3, Vujović 2, Reichmann 2, Kus 2/1, Jachlewski 2, Strlek 2, Jurkiewicz 2, Aguinagalde.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Schodowski, Banisz, Procho - Iskra 5, Mróz 3, Pacześny 3, Zinczuk 2, Woynowski 2, Swat 2, Makowiejew 1, Góralski 1, Pożarek 1, Wędrak 1, Nastaj, Tórz.