Advertisement

Fajerwerki odpalajmy z głową

Policja KMP Piotrków Piątek, 31 grudnia 202113465
Przed nami noc sylwestrowa, podczas której będziemy witać Nowy Rok. Wiele osób nie wyobraża sobie tego dnia bez fajerwerków. Pamiętajmy jednak o tym, aby korzystać z nich z głową i bezpiecznie.
Fot. Pixabay Fot. Pixabay

W sylwestra odpalamy więcej fajerwerków niż przez cały rok. Z tego względu troska o bezpieczeństwo podczas ich użytkowania jest niezwykle istotna. Piotrkowscy policjanci apelują, aby nie zapominać, że fajerwerki są materiałami wybuchowymi, a ich użytkowanie musi przebiegać ostrożnie i zgodnie z instrukcją.

Przed zakupem fajerwerków sprawdźmy czy na opakowaniu podane zostały dane producenta, wraz z adresem. Zwróćmy również uwagę, czy opakowanie nie zostało uszkodzone i czy zawartość jest w pełni kompletna. Sprawdźmy też, czy dołączona została instrukcja w języku polskim, zawierająca informację dotyczącą sposobu odpalenia. Fajerwerki kupujmy u sprawdzonych i rzetelnych sprzedawców apeluje Izabela Gajewska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.

Funkcjonariusze przypominają także, że sprzedaż wyrobów pirotechnicznych nieletnim jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności. Odpalanie petard jest niebezpieczne, dlatego musi odbywać się pod nadzorem osoby dorosłej. Pod żadnym pozorem dzieci nie powinny odpalać petard.

Na odpalenie fajerwerków wybierzmy miejsce bezpieczne, aby nikomu nie stała się krzywda oraz aby nie spowodować uszkodzenia mienia. Korzystanie z petard nie może odbywać się w pomieszczeniach zamkniętych. Nigdy nie pochylajmy się nad ładunkiem. Jeżeli petarda nie wybuchnie, nie podchodźmy, nie bierzmy jej w ręce, aby sprawdzić co się stało. Nie odpalajmy fajerwerków będąc w stanie nietrzeźwości, gdyż może to być zagrożenie dla nas samych jak i innych uczestników zabawy - podkreśla Izabela Gajewska. 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Hmmm ~Hmmm (Gość)31.12.2021 08:35

W Sylwestra ludzie rzucają się na fajerwerki (które wcale nie są tanie), a po weekendzie będzie płacz, że nie ma pieniędzy po świętach, oj jak drogo w sklepach...
Mnie szkoda kasy na to... no ale skoro ktoś lubi sobie "pyknąć" petardkę, to proszę bardzo.

81


j. ~j. (Gość)31.12.2021 21:42

Jedna wielka głupota! Odpalają dzisiaj cały czas, po raz pierwszy słyszałem przed 7-mą rano! Miało to urok, jak się to robiło TYLKO o północy w Sylwestra! Może nawet nie powinno być to dopuszczone do obrotu, a za to organizować jakieś miejskie fajerwerki i niech to robi ktoś, kto ma pojęcie np. policjant, albo strażak no i oczywiście po trzeźwemu, a nie tak, że każdy se może kupić te zabawki i walić bez opamiętania, także oczywiście po pijanemu. No, ale to, jak wszystko dzisiaj, jest biznesem i ktoś na tym zarabia ładną kasę, no nie?

70


Olo ~Olo (Gość)31.12.2021 15:57

Powinien być zakaz sprzedaży tak jak robią to inne kraje EU

91


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat