Elżbieta Radziszewska rezygnuje z walki o mandat poselski

Wtorek, 27 sierpnia 2019124
Po 22 latach w Sejmie Elżbieta Radziszewska zdecydowała, że nie będzie się ubiegać o wybór na kolejną kadencję. Posłanka Platformy Obywatelskiej podczas wtorkowej konferencji prasowej skrytykowała władze swojej partii podkreślając, że standardy przy tworzeniu list wyborczych w okręgu nr 10 odbiegają od tych, których wg niej w polityce powinno się przestrzegać. Przypomnijmy, że Elżbieta Radziszewska została umieszczona na trzecim miejscu listy Koalicji Obywatelskiej.
Elżbieta Radziszewska rezygnuje z walki o mandat poselski

- Odrzuciłam propozycję kandydowania do Sejmu z 3 miejsca, na którym umieszczono moje nazwisko wbrew mojej deklaracji oraz z 2 miejsca, które to zaproponował w rozmowie ze mną ostatecznie przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Nie biorę odpowiedzialności za kształt listy, za osoby na niej obecne, ani za kształt prowadzonej kampanii wyborczej. Całość odpowiedzialności ponosi Zarząd Regionu PO, który chciał mnie na siłę, używając kłamstwa, umieścić na tej liście oraz Zarząd Krajowy akceptując taką listę wyborczą – mówiła posłanka podczas konferencji prasowej zorganizowanej w biurze poselskim.

 

Dziennikarze zapytali Elżbietę Radziszewską o jej ocenę „jedynki” na piotrkowskiej liście KO do Sejmu czyli Cezarego Grabarczyka, b. ministra infrastruktury. - Nie uważam, że zasługi pana Grabarczyka dla Ziemi Piotrkowskiej są takie, że zasługują na podziękowania. Wszyscy pamiętamy S8 i S12. Nie uważam, że problem osobisty jaki ma pan poseł Grabarczyk, prawdopodobnie, z tą bronią, to jest coś co zasługuje na nagrodę i to akurat w Piotrkowie. Jeśli nie było miejsca dla niego w Łodzi, nie uważam, że najlepszym miejscem jest "liderowskie " w Piotrkowie.

 

Jakie ma plany? - Jestem lekarką – powiedziała. - Więc będę miała, co robić, na razie zamierzam odpocząć.

Zadeklarowała, że pozostaje w Platformie Obywatelskiej.

 

Radziszewska jest posłanką od 1997 roku (Sejm III, IV , V, VI i VII kadencji), w latach 2008–2011 była sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnikiem rządu ds. równego traktowania, w latach 2014–2015 wicemarszałkiem Sejmu VII kadencji.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

14


Komentarze (124)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)28.08.2019 12:01

A kto pójdzie do takiej lekarki bez praktyki. Wpisze źle leki i człowiek do piachu. Wstydu rowerkowi przyniesie

160


zorientowany ~zorientowany (Gość)28.08.2019 11:28

Tak działa Grzegorz "Zniszczę Cię" Schetyna. Ta partia ma tyle wspónego z obywatelskością, ile z obywatelskością miała wspólnego milicja. Schetyna czyści zaplecze, żeby po przegranych wyborach Tusk nie miał sił do odwołania jego z funkcji przewodniczącego partii. To jest cała tajemnica ruchów kadrowych w partii.

141


haha ~haha (Gość)28.08.2019 10:25

O jak się żreją o miejsce na liście, kąsaja jak psy.
ZEgnaj Dolce Vita. Czas wrócic do roboty. Po 20 latach poza zawodem lekarza, juz się do niego nie nadaje.Zwykły lekarz po 5 latach musi odbyć przeszkolenie, ale posłów to nie dotyczy.

171


Były kursant ~Były kursant (Gość)28.08.2019 10:17

CAŁA PO to porażka, najpierw powinni wywalić Schetynę, bo tylko ośmiesza tę partię.

101


ex piotrkowiak ~ex piotrkowiak (Gość)28.08.2019 09:39

Czasem przychodzi mi na myśl, że Schetyna, to tajna broń Kaczyńskiego.
Najlepszy agent Jego Wysokości Prezesa.

50


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga28.08.2019 08:36

Cytuję:
Z wielkim zażenowaniem czytam wyrywnych komentatorów krzyczących "co pan/pani poseł zrobił/zrobiła dla naszego regionu"? Wychodzi na to, że ludzie ci nie mają zielonego pojęcia czemu służy i na czym polega praca parlamentarzysty. Im wszystkim wydaje się chyba, że poseł to taki drobny cwaniaczek-załatwiacz biegający za przydziałem tony cementu dla sołtysa z Pcimia Górnego albo za skierowaniem na wczasy dla pani Krysi z koła gospodyń wiejskich w Bronach Wielkich. Nie zamierzam analizować działalności pani Radziszewskiej, ale kochane ludziska - mogły byśta choć trochę ruszyć głową

.
a Czym się wsławili piotrkowski parlamentarzyści na niwie tworzenia prawa ??? Polska najwięcej zagmatwanych przepisów , największy wypływ kapitału z krajów całej UE transferowany przez zagraniczne firmy , najtrudniejsze warunki do prowadzenia działalności, etc., etc. Ani lokalnie ani globalnie. Boli prawda

111


hbc ~hbc (Gość)28.08.2019 08:15

o piotrkowie i o nas przypomniała sobie na rajdzie rowerowym ,tyle lat w parlamencie i zero zainteresowania swoimi wyborcami ,piotrków umiera ,młodzi uciekają,ale ona i jej podobni tylko o sobie i dla siebie

150


fly ~fly (Gość)28.08.2019 08:02

Na pewno ta Pani z takimi kwalifikacjami odnajdzie się na piotrkowskim rynku pracy z jednymi z najniższych zarobków w kraju.

180


Wyborca nie PISU ~Wyborca nie PISU (Gość)27.08.2019 15:55

Platforma strzeliła sobie w stopę wystawiając Grabarczyka na 1 w Piotrkowie - pamiętamy sprawę S8. Ten Pan jest łodzianinem i z pewnością nie będzie walczył o Piotrków, tak samo zresztą jak 1 PiS...

320


gość ~gość (Gość)28.08.2019 07:38

Jeżeli poseł kilku kadencji mówi o kłamstwie w PO,to daje do zrozumienia ze trzeba się nad tym zastanowić

180


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat