Advertisement

Dwa domy ludowe w gminie Wola Krzysztoporska zamknięte przez błąd wykonawcy

Tydzień TrybunalskiRegion Niedziela, 29 września 201935
Dwa nowo wybudowane domy ludowe w gminie Wola Krzysztoporska są wyłączone z użytkowania. W Rokszycach zawalił się sufit, a w Gąskach ekspertyza wykazała fuszerkę po stronie wykonawcy. Obie inwestycje wykonała ta sama firma.
Dom Ludowy w Rokszycach Dom Ludowy w Rokszycach

Budowa nowego domu ludowego w Rokszycach rozpoczęła się we wrześniu 2017 roku i trwała do września 2018. W budynku znajduje się sala główna, tzw. bankietowa o powierzchni ponad 243 m kw. z zapleczem kuchennym oraz sanitarnym, dwie mniejsze sale, w tym sala warsztatowa o powierzchni prawie 63 m kw., kotłownia oraz pomieszczenia przeznaczone dla OSP. m.in.: garaż, pomieszczenie socjalne, dyżurka, szatnia, umywalnia, magazyn i pomieszczenie techniczne. Wszystko kosztowało prawie 2 miliony złotych.

 

W maju 2019 roku runął sufit podwieszany o powierzchni 250 m kw. Od mieszkańców udało nam się wtedy dowiedzieć, że w chwili, gdy doszło do zawalenia, w budynku były osoby, które sprzątały salę po niedawnej zabawie weselnej. Według ich relacji niewiele brakło, by jedna z nich została poważnie poszkodowana. Po zdarzeniu sala w Rokszycach została zabezpieczona przez prokuraturę i od tego momentu budynek jest wyłączony z użytkowania.

 

Władze gminy starają się teraz o naprawienie szkód. - Zastanawiamy się, czy uda się to wykonać w formie gwarancji i wykonawca przystąpi do prac, czy będziemy jednak musieli zrobić to jako wykonanie zastępcze. Czas nas goni, więc ta decyzja musi być podjęta jak najszybciej - mówi Mieczysław Warszada, zastępca wójta gminy Wola Krzysztoporska.

 

Gmina przeprowadziła również ekspertyzę domu ludowego w Gąskach, ponieważ inwestycję wykonywała ta sama firma co w Rokszycach. Sala również została zamknięta. - Okazało się, że uchybienia występują także w domu ludowym w Gąskach i również dotyczą sufitu. Z ostrożności wyłączyliśmy ten dom z użytkowania. Nie była to decyzja nadzoru budowlanego, tylko gminy Wola Krzysztoporska. Po prostu chcemy dmuchać na zimne. Trwa korespondencja z wykonawcą inwestycji, aby usunąć stwierdzone przez nas usterki. Najprawdopodobniej decyzje zapadną w ciągu najbliższych kilku dni - tłumaczy Mieczysław Warszada.

 

Dom ludowy w Gąskach ma powierzchnię użytkową 430,15 m kw., a jego głównymi elementami są: sala główna (ponad 143 m kw.) z zapleczem kuchennym oraz sanitarnym, druga mniejsza sala (prawie 53 m kw.), pomieszczenie biurowe (11,55 m kw.) oraz kotłownia. Wybudowanie obiektu kosztowało 1 mln 351 tys. 568 zł.

 

Jak dodaje Mieczysław Warszada, raz do roku wykonywane są przeglądy wszystkich domów ludowych znajdujących się na terenie gminy.


Zainteresował temat?

6

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

za PIS ~za PIS (Gość)30.09.2019 08:46

Wierzę że wójt z marszałkiem i PRawem i Sprawiedliwościa uzdrowią tą sytuacje.
Głosujcie w najbliższych wyborach a sprawa zostanie wyjasniona i doprowadzona do końca.
Apeluj w najbliższych wyborach o oddanie głosu na PIS.

411


Haweew ~Haweew (Gość)01.10.2019 06:50

A Zięba był?

11


radna kieliszek ~radna kieliszek (Gość)30.09.2019 11:42

szkoda bo nie będzie gdzie się napić

60


gość ~gość (Gość)30.09.2019 07:50

Pamiętajcie,wina jest zawsze po stronie wykonawcy,żadna instytucja czy urzędnik państwowy nigdy nie beknął,zawsze są winni tubylcy.....

60


rewers ~rewers (Gość)29.09.2019 22:59

Jak czytam komentarze to nawet mi si eię podobają bo jak można kogoś oskarżyć o złe wykonanie nie mając na to ekspertyzy. Nie mówiąc już o tym że jest prowadzone postępewanie z którego ma wynikać kto jest winny całej sytuaacij. A wracając do wcześniejszych komentarzy to co niektóre dziewczyny z KGW to chyba nie mogą się do czekać nowego otwarcia a nóż będzie okazja nową tablicę wychwalającą Wójta.

80


Alek ~Alek (Gość)29.09.2019 15:41

Ta gmina jest wybitna...wszystko na garb wykonawcy. Wykonawca ma protokół odbioru podpisany i wykonał zadanie zgodnie z projektem. Więc proszę frajera szukać gdzie indziej. Szykuje się batalia sądowa i tak będzie uczciwie.

130


gość ~gość (Gość)29.09.2019 18:08

Radzę wykonawcy szybkie wykonanie swojej ekspertyzy przez rzeczoznawcę budowlanego. W tej gminie każdy prawie wykonawca kończy w sądzie. Lepiej dać sobie luzu z robotami w tej gminie.

91


Danuta z Rokszyc ~Danuta z Rokszyc (Gość)29.09.2019 13:20

Czy czasem nie zadziałał tutaj pośpiech, że musiało to być otwarte przed wyborami samorzadowymi w 2018?
Impreza (otwarcie) w Rokszycach była jakoś na przełomie września/października 2018, a do użytku został oddany oficjalnie chyba w grudniu 2018.

130


gość ~gość (Gość)29.09.2019 13:06

skad wiadomo że to błąd wykonawcy? a może to błąd materiałów a wykonawca wykonałl zgodnie z zaleceniami producenta....widzę już tutaj urabianie opinii publicznej i przerzucenie odpowiedzialności na jedną stronę
czyli tak jak wicewójt mogę sobie prorokować z nieba (gdzie są dokumenty potwierdzające winę wykonawcy) - czyli gdzie była gmina jako inwestor? gdzie był nadzór budowlany ze strony inwestora?

90


gość ~gość (Gość)29.09.2019 10:11

A co to jest ten dom ludowy i czemu ma służyć?

90


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat