Druzgocące zwycięstwo Piotrcovii. Czternaście bramek Agaty Wypych

Strefa FM Sobota, 02 października 20103
Tak wysokiej, wyjazdowej wygranej Piotrcovii nie spodziewał się chyba nikt. Nasze zawodniczki rozbiły w pył Ruch Chorzów 32:16 (15:10). Klasą dla siebie była liderka tabeli strzelczyń Superligi PGNiG Agata Wypych, która rzuciła aż czternaście bramek.

O wygranej Piotrcovii zdecydowały pierwsze minuty zarówno pierwszej jak i drugiej połowy. Pierwszą nasze zawodniczki rozpoczęły od prowadzenia 5:0, a chorzowianki swoją pierwszą bramkę rzuciły dopiero w siódmej minucie. Po pierwszej części gry Piotrcovia prowadziła 15:10, a więc chorzowianki mogły jeszcze mieć nadzieje na korzystny wynik. Te nadzieje szybko jednak zgasły. W 40. minucie Piotrcovia prowadziła już 19:10! Nie do zatrzymania była Agata Wypych. Nasza rozgrywająca w całym meczu rzuciła aż czternaście bramek. W końcówce trener Robert Nowakowski wpuścił na boisko zawodniczki, które nie mają zbyt wielu okazji aby zaprezentować się w ligowych spotkaniach. Dzięki temu na listę strzelczyń wpisały się: Monika Kopertowska i Barbara Brzezowska.

RUCH CHORZÓW - PIOTRCOVIA 16:32 (10:15)
PIOTRCOVIA: Kowalczyk - Lisewska 5/1, Wypych 14/4, Mijas 3, Dąbrowska 2, Szczecina 2, Krzysztoszek 2, Rol 1, Brzezowska 1, Szafnicka 1, Kopertowska 1/1, Podrygała, Cieślak.
Trener: Robert Nowakowski