"Droga do morza" na UJK

ePiotrkow Czwartek, 25 listopada 20212 1215
Na niezwykłą wystawę zaprasza piotrkowska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. "Droga do morza" to wyjątkowa instalacja, którą już od piątku będzie można podziwiać na parkingu przed budynkiem uniwersytetu przy ul. Słowackiego.

Wernisaż wystawy zaplanowano w piątek o godz. 12:00, a prezentację będzie można oglądać do 12 grudnia. 

 

- Ekspozycja jest częścią projektu edukacyjnego "Droga do morza", realizowanego wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim i Muzeum Miasta Gdyni, w 100. rocznicę zaślubin Polski z morzem. To niezwykła opowieść o sile polskiej przedsiębiorczości połączonej z odważną, ale rozsądną polityką gospodarczą. Projekt jest nie tyle lekcją historii, co projekcją synergii walki zbrojnej i rozwoju gospodarczego, które były w stanie zbudować Polskę silną i niepodległą. A przykładem będą właśnie losy polskiego Pomorza w ciągu 100 lat od Zaślubin, i samej Gdyni, która stała się z malutkiej wioski rybackiej, miastem o międzynarodowym znaczeniu gospodarczym - zachęca  Marta Lau z Towarzystwa Projektów Edukacyjnych , autora projektu.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Student ~Student (Gość)25.11.2021 20:35

A to dlatego zamknęły parking przed uczelniom żeby mogły wjechać busem

21


Moszczenicanin ~Moszczenicanin (Gość)25.11.2021 18:04

Fajna sprawa, wszystko ok, tylko czemu jest tam zdjęcie żurawia portowego z portu rzecznego z .... Gdańska?

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat