Dożynki w Gorzkowicach [ZDJĘCIA]

Region Poniedziałek, 29 sierpnia 20223
W niedzielę w Gorzkowicach odbyły się dożynki parafialne. W trakcie wydarzenia podziękowano Bogu i rolnikom za zebrane plony i trud rolniczy związany z codzienną, ciężką pracą na roli.

Ładuję galerię...

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość, wytchnienie i odpoczynek po ciężkiej, całorocznej pracy. Taka też atmosfera panowała w niedzielę w Gorzkowicach. 

Zgodnie z kultywowaną od wielu lat tradycją przed ołtarz w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa zostały przyniesione piękne wieńce dożynkowe wraz z chlebem upieczonym z tegorocznych zbiorów. Misternie uwite wieńce wykonały panie z Kół Gospodyń Wiejskich naszej parafii - relacjonują gorzkowiccy urzędnicy. 

Na dożynkach obecny był wójt Alojzy Włodarczyk, a wśród zaproszonych gości pojawił się poseł Grzegorz Lorek.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

hipokrytka ~hipokrytka (Gość)29.08.2022 21:19

Lans przedwyborczy na co drugim zdjęciu, jesteśmy już tym zmęczeni.

61


.... ~.... (Gość)29.08.2022 18:48

Florek, co ty masz wspólnego z rolnictwem.? Żenada.

113


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat