Dożynki powiatowo-gminne w Witowie – Kolonii

Region Niedziela, 15 września 202468
W Witowie – Kolonii odbyły się Dożynki Powiatu Piotrkowskiego połączone z Dożynkami Gminy Sulejów. Na placu, gdzie zorganizowano imprezę było mnóstwo stoisk, przede wszystkim kół gospodyń wiejskich z całego regionu. Gwiazdą dożynek był zespół Power Play.

Ładuję galerię...

Na ponad 40 stoiskach KGW można było spróbować różnych smakołyków: chleba ze smalcem, ogórków, bigosu, pierogów, kapusty i wielu innych. Swoje stoiska miały również służby i instytucje.

 

Na scenie zaprezentowały się zespoły ludowe: Zespół Pieśni i Tańca Gorzkowice, Kapela Spod Dębu, Piotrkowianie, Z Golesz Orkiestra, a na finał Power Play.

- Zapraszamy do Witowa – Kolonii, bo jest tutaj bardzo kolorowo, poza tym pogoda nam sprzyja – podkreślała prowadząca dożynki po raz dwudziesty Aneta Stępień, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Piotrkowie.

Dożynki rozpoczęły się mszą św. w pobliskim kościele, później korowód dożynkowy przeszedł na plac, gdzie odbędzie się impreza. Statuetkę Zasłużony dla Powiatu Piotrkowskiego otrzymał Piotr Wojtysiak, wicemarszałek województwa łódzkiego, wcześniej starosta piotrkowski.

 

Twórcy najlepszych wieńców dożynkowych otrzymali nagrody.

 

 

 

 

fot. Artur Wolski / Iwo Stachaczyk


Zainteresował temat?

5

11


Komentarze (68)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Asdfg ~Asdfg (Gość)wczoraj, 18:22

Bardzo dobrze, że ta impreza się odbyła. A co do empatii tu piszących, ilu z WAS pojechało pomagać tym ludziom co im się w telewizji tragedia dzieje? Widzisz jeden z drugim coś w telewizji i komentujesz i krzyczysz z fotela! Co realnie zrobiłeś żeby pomóc? Nic? Jak ci się nie podoba święto rolników powiatu piotrkowskiego to powiedz to naszym rolnikom, że nie wolno im świętować. Wiem, że w Opolu, Kłodzku i tych okolicach dzieje się żywioł, a czy ogłoszono w TELEWIZJI, że w łudzkim nie wolno imprez robić? Oczywiście jak będzie możliwość pomocy tym ludziom to i ja sam się do tego dołożę. A teraz niech działają służby. Pomoc ludzka dla powodzian to drugi etap jak już woda zejdzie.

79


L4 ~L4 (Gość)wczoraj, 18:18

Dopiero co wczoraj miałem odciągane

03


Domestos ~Domestos (Gość)wczoraj, 18:16

Ach to pieczywo sama natura. Palce lizać

21


Średniowiecze ~Średniowiecze (Gość)wczoraj, 18:03

Rok 2024 a tu tymczasem...

22


Święto Plonów ~Święto Plonów (Gość)wczoraj, 16:35

Powodzie powodziami a trzeba w każdych warunkach uszanować ciężką pracę rolników i okazać radość z uzyskanych plonów.Wszak zawsze może być gorzej na świecie.

1311


koryto+ po naszemu ~koryto+ po naszemu (Gość)wczoraj, 17:38

Już chyba niżej się upaść nie da, od tygodnia trąbione na prawo i lewo o powodziach, można to było jeszcze w połowie tygodnia przełożyć na kolejną niedzielę, ale nie... siala la la, święto próżności na całego.
Wstyd i hańba dla kogoś kto w teorii pobożny i pracowity, rolnicy znaczy bo nie politycy, ci już dawno stracili kontakt z przyzwoitością.

74


brak słów ~brak słów (Gość)wczoraj, 17:07

zabawa najważniejsza, czy wy się możecie w lustrze przejrzeć? chłopstwo to jednak chłopstwo.
#I nie mam tu na myśli pochodzenia tylko zachowanie#

137


go?ć_ola ~go?ć_ola (Gość)wczoraj, 16:05

Szkoda, że organizatorzy nie mają na grosz empatii i bawią się w momencie kiedy w drugim końcu Polski ludzie tracą wszystko

169


STOP PRZEMOCY ~STOP PRZEMOCY (Gość)przedwczoraj, 14:55

"Środki masowego przekazu eksponują zazwyczaj następstwa prowadzonej egzekucji w postaci upadku dłużników i ich poważnych problemów życiowych. Pomijają przy tym zupełnie także poważne problemy życiowe i gospodarcze wierzycieli z powodu braku zaspokojenia ich należności. Pojawiające się w praktyce nieliczne wypadki nadużyć ze strony komorników kwalifikowane są często bezpodstawnie w mediach jako powszechne nadużycia. Wypowiedzi tego rodzaju cechują się nieznajomością ustawowych zadań organów egzekucyjnych oraz brakiem elementarnej wiedzy na temat znaczenia i funkcji egzekucji sądowej. Wszystko to razem nosi cechy manipulacji medialnej polegającej na takim formułowaniu przekazu, aby jego treść służyła osiągnięciu założonego przez nadawcę nośnego medialnie celu w postaci przykucia uwagi widza, niezależnie od zgodności tego przekazu z faktami. Powoduje to oczywiście utrwalenie w odbiorze społecznym negatywnej oceny komorników sądowych i ich działalności oraz niechęci do całego środowiska komorniczego. Portale społecznościowe zalewa fala hejtu i nienawiści wobec komorników sądowych, negatywnie kształtujących ich wizerunek, co nie tylko wpływa destruktywnie na poczucie ich bezpieczeństwa osobistego. Zawarte w tych wypowiedziach wulgaryzmy, obelgi, naznaczenia i napiętnowania komorników sądowych tworzą pełne negatywnych emocji ich obrazy, które przykuwają uwagę widza i są zazwyczaj dobrze zapamiętywane w odbiorze społecznym, tak jak każda treść wzbudzająca silny afekt negatywny. Te sugestywne środki medialnego przekazu powodują, że komornicy sądowi stają się potencjalnym celem agresji i ataków w rzeczywistej przestrzeni. Obserwacja życia społecznego pozwala na stwierdzenie, że tych negatywnych skutków działań medialnych – w ostatnich latach – państwo zdaje się nie dostrzegać. Dalekie od ścisłości i prawdy przekazy medialne, niechętne oraz niesprawiedliwe wobec komorników, traktuje się zazwyczaj jako uciążliwą konieczność, wymagającą nadzoru i krytyki, a nie należytego wsparcia dla komorników sądowych. Brakuje uwag przedstawicieli władz państwowych, że stosowanie egzekucyjnych środków przymusu, zgodnie z przepisami prawa, jest czymś oczywistym, a z punktu widzenia wierzycieli, autorytetu państwa i wymiaru sprawiedliwości w pełni uzasadnionym i koniecznym. Państwo powinno zwalczać także zalewającą portale społecznościowe falę nienawiści wobec komorników sądowych. Walka z tym zjawiskiem nie jest łatwa. Państwo nie może jednak jej zaniechać w obronie własnych funkcjonariuszy." (A. Marciniak, Sądowe postępowanie egzekucyjne w sprawach cywilnych, WKP 2023, rozdz. 1.2) https://legalis.pl/adwokaci-i-radcy-ofiarami-przemocy/ https://www.rp.pl/prawo-karne/art40123091-adwokaci-i-radcy-padaja-ofiarami-przemocy-pokazalo-to-miedzynarodowe-badanie

22


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat