Stan na godz. 17.00:
W powiecie piotrkowskim frekwencja wyniosła 54,41%. W powiecie bełchatowskim - 53,89%, radomszczańskim 52,42%, a w tomaszowskim 54,27%.
Przy urnach w województwie łódzkim do godz. 17.00 zameldowało się 52,96% osób wpisanych na spis wyborców. Wydano 999 945 kart do głosowania. W całym województwie łódzkim uprawnionych do głosowania w stałych obwodach głosowania jest 1 887 964 osób.
Najwyższą frekwencję w województwie łódzkim odnotowano do tej pory w powiecie opoczyńskim - 57,28%. Najmniej głosujących pojawiło się do godz. 17.00 w powiecie wieruszowskim - 48,07%.
Stan na godz. 12.00:
W powiecie piotrkowskim do południa zagłosowało 25,41% osób uprawnionych do głosowania. W powiecie bełchatowskim - 25,90%, radomszczańskim 24,79%, a w tomaszowskim 26,16%.
Przy urnach w województwie łódzkim do godz. 12.00 zameldowało się 25,66% osób wpisanych na spis wyborców. Wydano 482 376 kart do głosowania. W całym województwie łódzkim uprawnionych do głosowania jest 1 879 908 osób.
Najwyższą frekwencję w województwie łódzkim odnotowano w powiecie opoczyńskim - 28,55%. Najmniej głosujących pojawiło się do godz. 12.00 w powiecie wieruszowskim - 20,58%.
Stan na godz 7.00:
O godzinie 7:00 rano otworzyły się lokale wyborcze i rozpoczęła się II tura wyborów prezydenckich. Obwodowe komisje wyborcze będą czynne do godziny 21:00. Przypominamy o najważniejszych zasadach głosowania, a także na bieżąco będziemy informować o frekwencji w kraju i regionie oraz ewentualnych ważnych wydarzeniach.
Na wstępie przypominamy o obowiązującej ciszy wyborczej i zakazie agitacji, czy publikowania sondaży - zarówno "w realu", jak w przestrzeni wirtualnej.
Wybierając się do lokalu wyborczego musimy pamiętać, żeby zabrać ze sobą ważny dokument tożsamości - dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. Musimy go okazać członkowi komisji, który po zweryfikowaniu naszej tożsamości wyda nam kartę do głosowania.
Na karcie powinny znajdować się dwa, alfabetycznie ułożone nazwiska. Karta musi być ostemplowana pieczęcią obwodowej komisji wyborczej, a także mieć wydrukowany odcisk pieczęci Państwowej Komisji Wyborczej. Jeśli którejś zabraknie, głos zostanie uznany za nieważny.
Na karcie przy obu nazwiskach znajdują się kratki. Aby głos był ważny stawiamy znak 'X' przy wybranym kandydacie - warunkiem ważności jest, aby w kratce, tylko przy jednym nazwisku znajdowały się dwie przecinające się linie.
W trakcie tegorocznego głosowania obowiązują specjalne zasady sanitarne, które opisaliśmy TUTAJ.
W związku z obowiązującymi rygorami przed lokalami mogą tworzyć się kolejki. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, że poza kolejnością będą obsługiwane:
- osoby powyżej 60. roku życia,
- kobiety w ciąży,
- osoby z dzieckiem do 3 lat,
- osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności,
- osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.
Apelujemy o stosowanie się do obowiązujących reguł i życzymy bezpiecznych wyborów!