Advertisement

Długi weekend pod czujnym okiem drogówki

PolicjaŁódzkie Czwartek, 16 czerwca 20229
Jak co roku, w czerwcu przypada święto „Boże Ciało”. W tym czasie wiele osób korzysta z przedłużonego weekendu i wybiera się na wypoczynek. Powoduje to zwiększony ruch pojazdów, który w połączeniu z nieodpowiedzialnymi kierowcami może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drogach. Dlatego też nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać mundurowi.
fot. pakwi fot. pakwi

Policjanci będą pełnić służbę nie tylko w radiowozach nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory, ale również na motocyklach i w autach oznakowanych. Skupią swoją uwagę na kontroli prędkości pojazdów, sprawdzą też stan trzeźwości kierowców, skontrolują czy wszyscy w pojeździe używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie.

 

Sprawdzą również stan techniczny pojazdów, ich obowiązkowe wyposażenie, prawidłowe zamocowanie przewożonego ładunku czy bagaży. Będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwracając również uwagę na pieszych, rowerzystów i kierujących hulajnogami. Priorytetem policjantów drogówki garnizonu łódzkiego jest to, aby podróż drogami województwa łódzkiego była bezpieczna i zgodna z przepisami.

 

W miejscach, gdzie będzie tego wymagała sytuacja na drodze, funkcjonariusze będą kierowali ruchem, po to by podróżujący mogli sprawnie i bezpiecznie dojechać do celu. Ważne jest aby zawczasu zapewnić sobie komfort jazdy i odpowiednio dużo czasu żeby dotrzeć do miejsca docelowego pamiętając o przerwach w trakcie podróży. Planując podróż szczególnie w czwartek nie zapominajmy o licznych procesjach które będą odbywały się w wielu parafiach na terenie całego kraju.


Zainteresował temat?

0

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Sąsiad ~Sąsiad (Gość)18.06.2022 14:45

Niech się wezmą za złodziei kół i tablic a nie tylko na mandaty polują i stoją po krzakach a w nocy walą auta jak chcą ,5 aut bez kół w przeciągu 3tyg na jednym osiedlu i cisza

20


j. ~j. (Gość)16.06.2022 22:26

Dużo się mówi o tym, że prędkość zabija, że trzeba zdjąć nogę z gazu itd., a niestety znacznie mniej o absurdach drogowych polegających na niezrozumiałym oznakowaniu, za dużej ilości znaków, nadgorliwości zarządców ruchu, którzy ustawiają niekiedy chyba bez zastanowienia znaki, np. ograniczające prędkość, do których się być może sami nie stosują itd. itp. Mamy teraz w Piotrkowie nowy absurd: Jechaliście ostatnio do Koła? Przy wyjeździe z Piotrkowa nie ma znaku odwołującego obszar zabudowany, który w takim razie ciągnie się aż do Koła i oczywiście przez Koło. Jadąc z Koła jest odwrotnie: Jest znak odwołujący obszar zabudowany przy wyjeździe z Koła, ale nie ma znaku informującego o obszarze zabudowanym przy wjeździe do Piotrkowa. A więc: W kierunku Koła jest cały odcinak przez las to jest obszar zabudowany, a jadąc z Koła do Piotrkowa nie ma obszaru zabudowanego, nawet miasto Piotrków nie jest obszarem zabudowanym? Obszar zabudowany w jedną stronę??? Niestety dużo się mówi o tym, że mamy zdjąć nogę z gazu, a zdecydowanie za mało o absurdalnym oznakowaniu na drogach. Może za to też powinny grozić... mandaty i punkty karne?... Dla zarządców ruchu za ustawianie bez sensu znaków!

33


ja ~ja (Gość)16.06.2022 12:32

Jacy dzielni i pracowici ci funkcjonariusze! Nie pozostaje nic innego jak schylić czoła i po staropolsku zakrzyknąć: "Niech żyją, niech żyją!".

15


Nict ~Nict (Gość)16.06.2022 11:27

ul. Bawełniana nikt tam nie przestrzega 30, zwłaszcza w soboty do tego alkohol.

30


wiesniak ~wiesniak (Gość)16.06.2022 10:26

Ciekawe czy zajma sie wariackimi rowerami,hulajnogami,oszolomionymi pieszymi,bo na ten temat nic nie ma.

71


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat