artykuł sponsorowany

Dlaczego nie powinno pomijać się ćwiczeń dolnych partii ciała?

Czwartek, 19 stycznia 2023
Fitness i bodybuilding stały się popularną formą spędzania czasu wolnego wśród młodych ludzi. Świadomość roli, którą ogrywa zbilansowana dieta i aktywność fizyczna znacznie się pogłębiła w ostatnich latach i to jest dobry prognostyk. Niestety, w trakcie dbania o sylwetkę i kondycję fizyczną często popełnia się szereg klasycznych błędów. Jednym z nich jest bagatelizowanie ćwiczeń na dolne partie ciała. Dlaczego są takie ważne i na co wpływają? Jakie ćwiczenia można zasugerować?
Dlaczego nie powinno pomijać się ćwiczeń dolnych partii ciała?

 

Dolne partie ciała - dlaczego są tak istotne?

 

Powodów, dla których należy się nimi zająć, jest kilka. Pierwszym, najbardziej wymownym jest nasze samopoczucie. Siedzący tryb życia i godziny spędzane przed telewizorem lub komputerem sprzyjają pojawianiu się napięć mięśniowych. Zaniedbania w tym zakresie powodują szkody zdrowotne. Postawa, którą przybieramy w trakcie siedzącego trybu życia, jest dla nas i to warto podkreślić, nienaturalna. To antywzorzec ruchu, który z biegiem czasu powoduje poważne problemy ze stawami i poruszaniem. Troska o mocniejsze uda i pośladki skutkuje większą ochroną miednicy. Stanowi poduszkę bezpieczeństwa, ponieważ chroni ją przed potencjalnymi urazami. Mięsień dwugłowy znajdujący się w udach odpowiada za poprawny obrót bioder i zginanie kolan. 

 

Ćwiczenie dolnych partii ciała wpływa również na atrakcyjny wygląd. Regularne treningi z uwzględnieniem ich prowadzą do zaokrąglenia pośladków. Zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn wygląda to bardzo dobrze. Ćwiczenia dotyczące tej części ciała są wskazane osobom, które decydują się uprawiać rozmaite dyscypliny sportu. 

 

Dolne partie ciała - najpopularniejsze ćwiczenia

 

Dbając o dolny odcinek ciała, w trosce o uda i biodra, warto skorzystać z konkretnych planów treningowych i się ich kurczowo trzymać. Dobór konkretnych ćwiczeń jest uzależniony od efektu, którego chcemy uzyskać. Kobiety, które chcą się czuć wyśmienicie i zyskać upragnioną sylwetkę powinny skupić się na ćwiczeniach rozciągających i przysiadach. W przypadku mężczyzn, którym zależy na wzroście masy ciała, wskazany jest martwy ciąg. Pod tą nazwą kryje się podnoszenie ciężarków z ziemi. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie w tym celu atlasu do ćwiczeń. O roli ćwiczeń mięśnia dwugłowego w kulturystyce przeczytać można na różnych stronach internetowych. Korzystając ze strony https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-dwuglowe_uda_i_posladki, można od razu zauważyć istotę ćwiczenia ud i bioder. Nikogo też nie zdziwi sugestia dotycząca osób, które na co dzień parają się joggingiem. Regularne pokonywanie ustalonego dystansu wzmacnia mięśnie ud i wpływa na poprawę wyników w tej dyscyplinie. Przyjemną formą pracy nad dolnymi partiami ciała jest kolarstwo. Jazda na rowerze wzmacnia mięsień dwugłowy.

 

Dolne partie ciała - z czego korzystać?

 

Asortyment pomocniczy jest przebogaty. Jedynym ograniczeniem, które może człowiekowi towarzyszyć, jest jego własna wyobraźnia. Najprostszym jest mata, którą można rozłożyć na podłodze i wykonywać ćwiczenia. Martwy ciąg wykonywać można z kolei za pomocą piłek lub hantli. Nie muszą być przesadnie ciężkie. Ich wagę dobiera się z klucza efektów, jakie pragnie się uzyskać i masy ciała. Z reguły mężczyźni parający się kulturystyką chwytają się cięższych hantli. Dobrą praktyką jest też poruszanie się na rowerku bądź rowerze. Różnicy zbyt wielkiej nie ma, a efekt starań jest ten sam. Wśród bardziej profesjonalnych urządzeń służących ludziom aktywnie uprawiających sport znajduje się ergometr i atlas do ćwiczeń. Kulturyści, biegacze i osoby zwyczajnie dbający o sylwetkę, a które lubią aktywność fizyczną, jak najbardziej mogą na takie urządzenia postawić. 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat