Advertisement

Czy w Piotrkowie planowane są grupowe zwolnienia?

ePiotrkow Piątek, 25 listopada 202233
Kryzys gospodarczy oraz rosnące koszty pracy i usług powodują, że przedsiębiorcom coraz trudniej prowadzi się działalność gospodarczą. Dorotę Cudzich, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy zapytaliśmy, jak ta sytuacja odbija się na rynku pracy w Piotrkowie i powiecie.
fot. archiwum ePiotrkow.pl fot. archiwum ePiotrkow.pl

Jak relacjonuje Dorota Cudzich, od połowy roku sytuacja na rynku pracy wygląda lepiej. 

Pierwsza połowa 2022 roku była trudna. Stopa bezrobocia na naszym terenie była bardzo wysoka. Dla powiatu piotrkowskiego przekraczał ona wówczas nawet siedem procent. Sytuacja się jednak poprawia, a miejsca pracy są we wszystkich branżach - relacjonuje dyrektor PUP i podkreśla, że nie wiadomo, jakie zmiany przyniesie nowy rok. -  Sytuacja na rynku pracy może być wówczas gorsza. Pracodawcy, wchodząc w nowy rok i nowe koszty będą się zastanawiać, czy ograniczyć zatrudnienie - podkreśla. 

Co ważne, na razie nie słychać o planowanych zwolnieniach grupowych.

Nie mam informacji, że w większych zakładach pracodawcy planują ograniczenie zatrudnienia. Wszyscy wiemy, że PCMD przechodzi zmiany organizacyjne. 111 osób otrzyma wypowiedzenie, czy część z tych pracowników pozyska zatrudnienie w szpitalu wojewódzkim, czy będzie za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy szukać, to okaże się dopiero w pierwszym kwartale 2023 roku - podsumowuje Dorota Cudzich. 


Zainteresował temat?

0

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)25.11.2022 18:53

To dopiero cisza przed burzą po nowym roku dopiero się zacznie płaca minimalna ostro w górę a pracownicy do PUP po zasiłki tak to się skończy pomysły geniusza Kaczyńskiego tak właśnie wykańcza gospodarkę. Głosujcie dalej na PIS

217


urzędas ~urzędas (Gość)25.11.2022 18:02

Pracuje w tzw. budżetówce w pewnej jednostce w Piotrkowie i na rok przed emeryturą wątpię czy dotrwam. Zresztą może bezrobocie byłoby lepsze od pracy w tym koszmarze! Takiego traktowania ludzi z buta nie pamiętam, nawet za czasów komuny! Poczynając od ustawodawcy, który ciągle nakłada na urzędników jakieś nowe obowiązki, poprzez jednostkę nadrzędną, która robi to sami, a skończywszy na lokalnych układach w instytucji. No, ale urzędnicy nie są grupą docelową partii rządzące. Może nawet nam obniżą wynagrodzenia, żeby wystarczyło na 14-kę i 15-tkę dla emerytów, którzy, jak już tą kasę wezmą, to będą mieli moralny obowiązek odpowiednio zagłosować, no nie? Bo przecież celem nadrzędnym polityków jest utrzymanie się przy władzy, przy ukochanej władzuni, a wyborcy są tylko narzędziem!

167


Cieć ~Cieć (Gość)27.11.2022 02:13

Ten urząd proponuje tylko robotę w magazynach wokół Piotrkowa, albo roboty budowlane. Te kobity z PUPy powinny zaproponować takie roboty piotrkowskim radnym.

30


idą Święta BN ~idą Święta BN (Gość)25.11.2022 14:03

Słyszałem że UM zgłosił grupowe zwolnienie i to wszyscy radni będą zwolnieni, ale jeszcze PUP tego oficjalnie nie potwierdził.

154


Brawo WY ~Brawo WY (Gość)26.11.2022 22:01

W tym roku około 200 tysięcy małych firm zakończyło swoją działalność! Państwo robi wszystko aby zniszczyć małe i średnie biznesy! Kwestia czasu i duże firmy też zakończą działalność a wtedy wszyscy wielbiciele nowego ładu i obietnic rządowych pójdziecie tłumnie pod most!

73


wojciech ~wojciech (Gość)25.11.2022 14:25

A tracąc pracę, pamiętajcie to przy urnach wyborczych, że to dzięki "geniuszom" finansowym z pisu nie będziecie mieli pracy, którzy rozdają kasę na prawo i lewo doprowadzając do gospodarczego upadku. Bo według nich pieniądze są z drukarni.

3710


Robota lubi głupich ~Robota lubi głupich (Gość)26.11.2022 09:06

Prowadzę firmę od 2006 roku nie dam rady już dłużej opłacać kosztów firmy moje wydatki to : ZUS , księgowa , ubezpieczenia , paliwa , podatki , pracuje sam i co miesiąc wydatek czynsze 7000-8000 , kosztów stałych i tylko
dokładają GRUPOWO TO SIE ZAMYKAJĄ JEDNOOSOBOWE Działalności !!!!!!

150


ja ~ja (Gość)25.11.2022 14:41

W okolicach Sulejowa wylatuje cały zakład jednej z firm. 60 osób idzie na bruk, a pani derektor niczego nie wie...

151


Chyba żart... ~Chyba żart... (Gość)25.11.2022 22:26

... przecież tutaj nie ma już żadnych zakładów pracy, więc skąd niby mieliby zwalniać?

80


Dlaczego ~Dlaczego (Gość)25.11.2022 19:00

ale jak to ja słyszałem o redukciuki o 50% w PUP wiec czemu kłamiom

31


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat