Advertisement

Czy radni powinni obniżyć sobie diety? [SONDA]

ePiotrkow Piątek, 30 września 2022385262
Piotrków czeka czas wielkich oszczędności. Kolejne obciążenia nakładane na samorząd, rosnące koszty mediów i usług, wzrastająca najniższa krajowa czy galopująca inflacja powodują, że wszystkie miasta i gminy znajdują się w trudnej sytuacji. My (przyznajemy, że może nieco populistycznie) pytamy w naszej sondzie, czy do wspólnych oszczędności powinni dorzucić się też radni.
Fot. UM Piotrków Fot. UM Piotrków

Po ubiegłorocznej podwyżce diety radnych gwałtownie wzrosły i dziś ich utrzymanie kosztuje miejskich podatników niemałe pieniądze. O konkretne kwoty poprosiliśmy w piotrkowskim magistracie. 

 

Okazuje się, że diety radnych w ubiegłym roku wyniosły piotrkowski budżet ponad 442 tys. złotych. 2022 rok przyniósł ponad 100-procentową podwyżkę. W tym roku z miejskiego budżetu zapłacimy im łącznie ponad 905 tysięcy złotych.

 

Stąd nasze dzisiejsze pytanie. Czy wobec kryzysu i problemów w finansach samorządu radni powinni przegłosować nowe wysokości swoich diet? 

 

 

 

ankieta Ankieta

Czy radni powinni przegłosować niższe wysokości swoich diet?


Zainteresował temat?

6

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (62)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dyzma ~Dyzma (Gość)06.10.2022 19:50

Radni i prezydent powinni dostawać najniższą krajową, a resztę dopiero jak zrealizują obietnice wyborcze

10


Hmmm ~Hmmm (Gość)02.10.2022 19:54

To może wszyscy zaczną oszczędzanie, zrezygnują z 500+ i 13 14 emerytur. Tyle czasu społeczeństwo bierze kasę a teraz od radnych wymaga poświęcenia...aby obniżali sobie diety. Sami sobie rezygnujcie z extra dodatków od PiSu

36


politolog ~politolog (Gość)03.10.2022 13:56

Dzisiaj 3 październik 2022 rok, ankieta wyzerowana. Trzeba zrobić nową, bo poprzednie wyniki się nie spodobały.

Moderator: Ankieta nie była i nie jest zerowana. proszę sprawdzić

40


Pytej ~Pytej (Gość)03.10.2022 11:35

Populizm, niech sobie pisowscy prezesi spółek energetycznych i Orlenu potrąca ze 100 tys miesięcznie i tak im zostanie ze 200

13


go?ć_piotrkowianin ~go?ć_piotrkowianin (Gość)03.10.2022 00:58

Mam do tych biadolących na radnych i prezydenta Chojniaka pytanie: kto ich wybrał na te stanowiska? Sami się wybrali? Czy wybrali ich mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego? Obserwuję te wybory od kilkudziesięciu już lat i widzę ciągle tych samych ludzi: gdy się dostaną do koryta, to już trwają przy nich kadencja za kadencją. Tak było, tak jest i tak będzie. Dzięki tym wszystkim, którym taki układ się podoba. A skoro tak, to biadolenie na nich nie ma racji bytu. Taki stan rzeczy mogłaby tylko zmienić odgórna ustawa ograniczająca rady i prezydentów do jednej kadencji, bo sami mieszkańcy - w tym przypadku Piotrkowa - nie są zdolni powiedzieć "Basta!" tym z których są niezadowoleni. I tyle w temacie.

40


Grzegorz Cichecki ~Grzegorz Cichecki (Gość)02.10.2022 20:59

Skoro mamy przedsionek kryzysu to wszyscy powinni oszczędzać. Radni w pierwszej kolejności. Niech władza da przykład. Podobno do polityki nie idzie się dla pieniędzy....
W szkołach finansowanych przez UM już rozpoczęły się oszczędności….. np. nie zapalamy oświetlenia na lekcjach itd. …..

50


Zenio ~Zenio (Gość)02.10.2022 18:16

A może na najbliższej Sesji Rady Miasta nasi rajcy ustosunkują się do tych wyników sondy

80


Rafał ~Rafał (Gość)02.10.2022 18:12

Trzeba wyjsc pod urzad miasta i wywiezc dziadów na taczkach, a nie ankiety klikac w internetach.

70


politolog ~politolog (Gość)02.10.2022 14:41

Skoro ankieta była robiona po "coś", to 55% oznacza iż radni w dobie inflacji powinni zrezygnować ze swoich diet. Inaczej, to tego typu działania nie mają sensu - są po prostu zawracaniem Wisły kijem.

60


goœć_darek ~goœć_darek (Gość)02.10.2022 10:31

To miliony idą na sport z budżetu miasta?To chyba jakieś jaja sobie robicie.A tu po 18 tej ciemno na ulicach jak nie powiem gdzie.Utrzymanie obiektów dla młodzieży i amatorów rozumiem ,ale sonsoring to niech sobie sami zafundują ,a nie z naszych podatków.

70


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement