Coraz więcej konkretów w sprawie S12. Spotkanie w Sejmie

Strefa FM Środa, 17 lipca 201952
Budowa S12 na odcinku Rokszyce - Kozenin może rozpocząć się nawet w 2021 roku, węzeł w Rokszycach łączący S12 z A1 powstanie, a sama budowa S12 nie będzie kolidować ze środkami unijnymi zaangażowanymi w powstawanie autostrady A1 - to wnioski po środowym spotkaniu parlamentarnego zespołu ds. budowy drogi ekspresowej S12.
Coraz więcej konkretów w sprawie S12. Spotkanie w Sejmie

W spotkaniu uczestniczył wicemarszałek Grzegorz Wojciechowski oraz posłowie z naszego regionu: Elżbieta Radziszewska, Anna Milczanowska, Grzegorz Lorek, Antoni Macierewicz oraz Robert Telus. Do Warszawy przyjechali również samorządowcy: wiceprezydent Piotrkowa Adam Karzewnik, starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak, burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski oraz sekretarz gminy Aleksandrów Dionizy Głowacki. Był także przedstawiciel grupy „S12 Natychmiast” Jacek Zajączkowski.


Spotkanie miało na celu przede wszystkim analizę wypadkowości na krajowej „dwunastce” oraz sprawdzenie, na jakim etapie są przygotowania do budowy tej trasy. Jako pierwszy głos zabrał Antoni Macierewicz, który zapewniał, że droga S12 powinna powstać jak najszybciej i za około 2 miesiące będzie można informować o konkretnych terminach dotyczących szczegółów budowy tej drogi. - Toczą się rozmowy z ministrami finansów i infrastruktury, żeby ten odcinek został wybudowany jak najszybciej. Ta sprawa zostanie rozpatrzona w trybie nadzwyczajnym. Będzie zrobione wszystko, aby to połączenie zostało realizowane w pierwszej kolejności. Smutnym elementem są zażalenia, które przedłużają proces wydawania pozwoleń przez odpowiednie instytucje. Tak stało się nawet ostatnio, że protest jednej osoby przedłuża proces podjęcia konkretnych prac - tłumaczył poseł Macierewicz.


- Mamy nadzieję, że ten proces zakończy się szybciej niż w 2016 roku i pozwoli przejść do kolejnych etapów i tego właśnie oczekujemy. Ważne jest również to, że brak zaprojektowanego węzła w Rokszycach łączącego S12 z A1 nie będzie w przyszłości przeszkodą do wykonania tej inwestycji. Jako samorząd jesteśmy za tym, aby już teraz na etapie przebudowy A1 umieścić węzeł w Rokszycach, aby budować S12 bez kolejnych objazdów - dodaje Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski.


Podczas środowego spotkania potwierdzenie znalazły słowa posła Grzegorza Lorka, że krajowa „dwunastka” na odcinku Piotrków - Sulejów to droga śmierci. - Zaprezentowaliśmy dzisiaj policyjne statystyki dotyczące wypadkowości na DK 12. To udowodniło, że budowa S12 powinna rozpocząć się właśnie na tym odcinku. Musimy dalej pilnować spraw związanych z wydaniem decyzji środowiskowej oraz działań GDDKiA - mówił Grzegorz Lorek.


Jacek Zajączkowski, przedstawiciel grupy „S12 Natychmiast” powiedział, że najważniejszym celem wizyty w stolicy było przekonanie wszystkich obecnych, że to właśnie odcinek Piotrków - Sulejów, przez swoją wysoką wypadkowość, jest najważniejszy i powinien być realizowany jako pierwszy. Za sukces uważa również wyjaśnienie kwestii węzła w Rokszycach.

POLECAMY


Zainteresował temat?

12

2


Komentarze (52)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gfd ~gfd (Gość)24.07.2019 18:47

Już można popatrzeć jak brakuje węzła w Jezowie. Coraz więcej samochodów, tirów jeździ przez Piotrków.

20


gość ~gość (Gość)18.07.2019 22:36

Jakie 2023? W tym roku dokumentację może skończą, a na budowę drogi kasy w programie rządowym nie ma. Najwcześniej droga jak się kasa znajdzie to rok 2025 - 2026. Ot cała prawda a natenczas w Sejmie bicie piany wyborczej

34


bombolito ~bombolito (Gość)18.07.2019 08:19

Kto to jest ten łysy gościu?? :):)

210


Hmmm ~Hmmm (Gość)18.07.2019 23:15

A moze póki nie ma S12, i raczej sie zapowiada ze za szybko nie bedzie... warto sie skupić na isniejacej DK 12... samo dobudowanie dodatkowego pasa i zrobienie drogi 2+1 (środkowy pas naprzemiennie co kilka km, raz w jedna, raz w druda stronę) znacząco poprawiłby bezpieczeństwo. Nawet sam odcinkowy pomiar prędkości na odc.Piotrkow-Sulejow ocalilby życie wielu osob,bo skonczyloby sie wyprzedzanie i ostra jazda.

04


gość ~gość (Gość)18.07.2019 14:51

Natychmiast to powinna być Kozenin-Tuszyn!!!!!!!!! Nie potrzeba nam autostrady w pobliżu miasta i podzieleniu naszych pól. Tylko droga przez tereny leśne, omijająca miasto i dzielenie naszych ornych ziem!!!!!!

414


gość ~gość (Gość)18.07.2019 13:40

Szkoda że nie było Morawieckiego, pewnie obiecałby, że S12 powstanie przed wyborami i będzie tam śmigało milion elektrycznych aut.

69


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)18.07.2019 12:59

Ludziska,ile razy musicie przed wyborami dostać obuchem,żeby się w końcu otrząsnąć z letargu !!!!!!!!!
Nie będzie żadnej S-12 !!!!!!!!!!
Ci kłamcy wszystko obiecają !

109


gość ~gość (Gość)18.07.2019 16:09

Jaka będzie odległość między wiaduktem Piotrków-Południe a wiaduktem S12 w Rokszycach?
Czy to możliwe, że dwa tak duże obiekty będą tak blisko siebie?

46


gość ~gość (Gość)17.07.2019 22:32

Jak widać działania i informacje Posłów PiS Antoniego Macierewicza, Anny Milczanowską, Roberta Telusa zostały potwierdzone. Rozsiewane plotki obalone. Węzeł w Rokszyce będzie, 35mln na dalsze prace są, teraz tylko pozostaje w 2023 pojechać tym odcinkiem i to jest teraz cel do realizacji. Dziękujemy.

1424


gość ~gość (Gość)17.07.2019 23:00

Z tego co zauważyłam najwięcej zamieszania i informacji które się nie potwierdziły pojawiło się przy akcjach z udziałem Pana Lorka. Czyżby szukał poparcia przed jesienią? Panie Pośle prawda, działanie a nie zamieszanie nas interesuje. Już burmistrz Sulejowa wystraczająco opóźnił budowę drogi s12.

1712


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat