Advertisement

Ciężarówka staranowała zapory kolejowe

PolicjaRadomsko Sobota, 09 lipca 202284188
Mimo, że od kilku miesięcy kara za wjazd na torowisko po zapaleniu się czerwonego światła wynosi nawet 2 000 zł, to niektórzy kierowcy nic sobie z tego nie robią. Jednemu z nich w złamaniu drogowego prawa nie przeszkodziły nawet opuszczające się zapory. Teraz musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami.
fot.: pixabay / zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay / zdjęcie ilustracyjne

Sytuacja miała miejsce przy ul. Piłsudskiego w Radomsku. Kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą - chłodnią przejechał tam przez przejazd kolejowy, pomimo czerwonego światła i opuszczanego szlabanu.

Efekt był taki, że naczepa wyrwała zaporę z zaczepów, uszkadzając ją. Kierowca nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Czujny świadek zdarzenia, mając świadomość zagrożenia spowodowanego przez kierowcę, powiadomił o wszystkim funkcjonariuszy. Kilkanaście minut później sprawca sam zadzwonił do dyżurnego radomszczańskiej policji, by przyznać się do swojego występku. Usprawiedliwiał się, że bardzo mu się spieszyło i nie mógł się zatrzymać - mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

 

Mężczyzna gdy dotarł do Łodzi, w jednym z komisariatów poddał się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Był trzeźwy. Wieczorem wrócił do Radomska, gdzie został przesłuchany.

Tłumaczył policjantom, że nie zauważył czerwonego światła na sygnalizatorze. Dopiero gdy opuszczał przejazd, usłyszał trzask i uświadomił sobie, że jedna z zapór spadła na jego chłodnię - dodaje asp. Kropisz.

 

Kierowcy za popełnione przewinienie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności oraz wysoka grzywna. Odpowie również za wyrwanie zaporę.


Zainteresował temat?

2

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)09.07.2022 20:20

Kierowca w tym przypadku ma rację tak działają automaty na przejazdach ślepe na wszystko. Dlaczego przejazdów nie obsługują ludzie szuka się a później się wmawia ,że kierowcy są winni oszczędności kosztem wypadków.
Ostatnio dojeżdżam do przejazdu prędkość około 30 km/h przód auta wysokość czerwonego światła zapaliło się akurat zatrzymałem się delikatnie cofając . To pani wyszła i zapaliła czerwone światła widzę ja cały czas czeka 3 minuty i dopiero zapory opuszcza gdy miedzy szlabanami już nie ma nikogo i tak winno być na każdym przejeździe bo automat to automat zapala i zamyka jednocześnie i co wtedy jak wjechałeś nie paliło się a chcesz opuścić i masz szlabany zamknięte .To wyłączna wina kolei nie dbają o bezpieczeństwo ludzi ale winny zawsze kierowca

31


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)09.07.2022 19:21

Gdyby nie wy kierowcy ciezarowek to na drogach byloby 90% mniej wypadkow.

66


Driver ~Driver (Gość)09.07.2022 16:17

Narzekacie a tak naprawdę gdyby nie my kierowcy ciężarówek to byście nie mieli co jeść

314


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat