Ciągnie uczniów do munduru

Dziennik Łódzki Czwartek, 30 kwietnia 20091
Bo już mają własne mundury, bo do zawodu są lepiej przygotowani niż rówieśnicy, bo być w takiej szkole jest cool. Uczniowie klasy policyjnej w Bełchatowie różnie tłumaczą swój wybór. Liczba gimnazjalistów, którzy w tym roku zdecydowali się pójść ich śladem, zaskakuje nawet policjantów.
www.dziennik.lodz.plwww.dziennik.lodz.pl

Klasa policyjna okazała się niekwestionowanym królem polowania w tegorocznym naborze.

Na trzy dni przed zakończeniem naboru było 190 chętnych na 30 miejsc w klasie policyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie. Z tego 72 osoby wybrały tę klasę jako tę pierwszego wyboru.

- To świetny wynik, nawet w porównaniu z tymi szkołami w mieście, które do tej pory cieszyły się największa popularnością - mówi Sławomir Szymański, rzecznik bełchatowskiej policji i jednocześnie wykładowca w klasie policyjnej. - Świadczy o tym, że pomysł był strzałem w dziesiątkę.

 

Takim cyfrom wcale nie dziwią się uczniowie klasy policyjnej.

- Gdy idę w mundurze przez miasto, ludzie się oglądają - mówi Aleksandra Rogozińska. - Naprawdę jestem wtedy dumna. Chciałabym zostać policjantką, myślę, że ta szkoła mi pomoże.

Cieszy się również Radosław Herudziński, dyrektor ZSP nr 3 w Bełchatowie, który postanowił w swojej szkole powołać obok klasy wojskowej jeszcze policyjną i strażacką.

- Cieszę się, że uczniom przypadło to do gustu, a widać, że tak jest - mówi Herudziński.

 

Klasę wojskową na razie wśród preferowanych umieściło 33 uczniów na 150 kandydatów w ogóle. Strażacką 22 osoby na 91 chętnych. W każdej przygotowano 30 miejsc. Arkadiusz Kubik, naczelnik wydziału oświaty bełchatowskiego starostwa powiatowego stara się studzić nastroje.

- Te wyniki jeszcze nie są miarodajne - podkreśla naczelnik Kubik. - Może się np. okazać, że gdy gimnazjaliści poznają wyniki testów, zdecydują się na inną klasę. Ale pomysł z wprowadzeniem takich innowacji był wyjątkowo trafiony.

 

W Bełchatowie sporą popularnością cieszą się w liceach klasy biologiczno-chemiczne. Dużo osób chce się uczyć w technikum budowlanym przy ZSP nr 3 (60 osób z pierwszego wyboru, 223 kandydatów w ogóle na 15 miejsc) oraz w klasie górnictwa odkrywkowego (odpowiednio 50 i 177 kandydatów na 30 miejsc). Po raz pierwszy nabór prowadzony jest też w Kleszczowie. Technikum Nowoczesnych Technologii znalazło do tej pory 27 kandydatów preferujących tę szkołę i 56 w ogóle, spore zainteresowanie jest też w liceum.

Wśród piotrkowskich gimnazjalistów największym powodzeniem cieszą się trzy miejskie licea: I, III i II. We wtorek na 32 miejsca w klasie matematyczno-fizycznej I LO było już 43 uczniów, którzy wybrali tę klasę jako pierwszą preferencję. Na chętnych nie narzeka też Zespół Szkół Rolniczych CKP w Bujnach, który po raz pierwszy w ofercie ma licealne klasy policyjną i wojskową. Tłoku nie ma, ale jak zapewnia Anna Frymus, wicedyrektor szkoły, klasy powstaną na pewno.

 

K.Drzazga, K.Wojna POLSKA Dziennik Łódzki


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

bzdury piszecie:( ~bzdury piszecie:( (Gość)03.05.2009 19:44

taaa....

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat