Advertisement
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Branża KEP – ostatni dzwonek, by przygotować się na intensywny sezon!

Wtorek, 08 grudnia 2020
Branża KEP jest jedną z najszybciej rozwijających się w Polsce. Jej wzrost ściśle powiązany jest z rozrastający się rynkiem e-commerce. Szybki czas dostawy, indywidualne podejście do klienta, a przede wszystkim możliwość śledzenia wysłanych paczek to atuty pozwalające firmom z tej branży zdobywać przewagę nad tradycyjnymi formami dostarczania wysyłek. Dobra sytuacja rynkowa sprzyja występowaniu dużej konkurencji, firmy starają się maksymalnie usprawnić kanały dystrybucji i minimalizować związane z nimi koszty. W udoskonalaniu logistyki, pomocne okazać może się wprowadzenie systemu monitorującego flotę pojazdów.
Branża KEP – ostatni dzwonek, by przygotować się na intensywny sezon!

Grunt to dobra logistyka

 

Każde przedsiębiorstwo kurierskie obiera określony model operacyjny, który poddawany jest ciągłym modyfikacjom. Najważniejsze jest zastosowanie narzędzi, które uczynią go elastycznym na zmieniające się rynkowe uwarunkowania. Na model funkcjonowania firmy wpływ ma wiele czynników, począwszy od ciągle zmieniających się reguł prawa polskiego i międzynarodowego, aktualnych trendów czy gorących przedświątecznych i wyprzedażowych okresów, tak zwanych kontrolowanych rewolucji. Aby jak najlepiej przygotować się na bardzo intensywny czas pracy, warto skorzystać z usług systemu WEEBFLEET, narzędzia oferowanego przez Webfleet Solutions.

 

Oprogramowanie WEBFLEET i jego funkcje

 

WEBFLEET to działające w chmurze oprogramowanie umożliwiające stałe monitorowanie pojazdów (źródło: https://www.webfleet.com/pl_pl/webfleet/fleet-management/vehicle-tracking/) i zarządzanie całą flotą. Szereg funkcjonalności systemu obejmuje wszystkie najważniejsze segmenty skoordynowanego kierowania firmą kurierską, o których poniżej.

 

Monitoring pojazdów

 

Program wykorzystuje GPS do monitorowania floty pojazdów w czasie rzeczywistym, oprócz szczegółowej informacji o lokalizacji pojazdów dostarcza również innych kompleksowych danych, informuje o czasie, jaki pracownik spędził za kierownicą oraz trasach przejazdu samochodu i ewentualnym nieprawidłowym jego wykorzystaniu. Wiedza ta pozwoli zdynamizować procesy logistyczne, osoba nadzorująca będzie wiedziała, który pracownik przebywa w najbliższej odległości miejsca realizacji zlecenia.

 

Oszczędności dzięki analizie wskaźników efektywności pracy

 

Usługa wyświetla również dane dotyczące stylu jazdy, prędkości poruszania się i przestrzeganiu przepisów drogowych. System mobilizować będzie kierowców do oszczędnej jazdy, a mniejsze zużycie paliwa oraz szybsza realizacja dostaw zwiększać będą wydajność przedsiębiorstwa.  Oprogramowanie skonfigurować można wedle indywidualnych potrzeb, producent zapewnia możliwość skorzystania z wielu rodzajów raportów, między innymi:

  • Wykresów obrazujących uśrednioną odległość pokonaną przez pojazdy.
  • Wykresów zestawiających ze sobą dzienny czas pracy z ogólnym czasem użytkowania samochodu.
  • Analiz każdej podróży z zawarciem szczegółowych informacji.
  • Raportów o historii zmian w karcie drogowej.
  • Zestawień procentowych podróży służbowych z prywatnymi.
  • Raportów przedstawiających dzienną liczbę zrealizowanych zamówień.
  • Podsumowań wszystkich opóźnień w dotarciu na miejsce zamówienia.
  • Wykresów przedstawiających czas pracy poszczególnych pracowników.

Wzrost jakości świadczonych usług

 

Oprogramowanie WEBFLEET połączyć można z terminalem kierowcy, w wyniku czego otrzymujemy informacje na temat efektywności poszczególnych pracowników przy realizacji zleceń. Jeden scentralizowany system pozwala na swobodną komunikację z całą kadrą przebywającą w terenie, co bezpośrednio przekłada się na usprawnienie kanałów dystrybucji i wzrost liczby zadowolonych klientów, którzy chętniej skorzystają z usług firmy realizującej dostawę w jak najkrótszym czasie. Warto również podkreślić, że system można połączyć z innymi aplikacjami o charakterze biznesowym, ograniczając czas poświęcony na zarządzanie przedsiębiorstwem.

System WEBFLEET to idealny wybór dla wszystkich przedsiębiorstw działających w branży KEP, jego szerokie zastosowanie wspomoże każdy model biznesowy.


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat