Bitwa Regionów w Mzurkach

Piątek, 23 czerwca 202311
Już w najbliższą niedzielę w Mzurkach o godz. 13 rozpocznie się druga część Rodzinnego Pikniku Folklorystycznego pn. „Folklor Znajdzie Cię Wszędzie”. Podczas pikniku wystąpią kapele ludowe oraz odbędzie się "Bitwa Regionów".
fot.: R. Cieniewski fot.: R. Cieniewski

Druga część pikniku wyróżni Ludowe Zespoły Śpiewacze. Natomiast impreza rozpocznie się od mocno kulinarnego akcentu. Już od godz. 13.00 na przybyłych mieszkańców czekać będzie kuchenna rywalizacja Kół Gospodyń Wiejskich w "Bitwie Regionów". 

KGW przygotują jedną potrawę konkursową. Wykonane danie będzie podane komisji składającej się z grona ekspertów. Z pewnością KGW zrobią wiele różnych dań, które piknikowicze będą mogli spróbować - zapowiada Marcin Pawlikowski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej. 

Natomiast od godz. 14.00 zacznie się także dziać na lokalnej scenie. 

W niedzielne popołudnie usłyszymy Orkiestrę Dętą OSP z Gomulina. Następnie rozpocznie się przegląd kapel. Zagrają gospodarze, czyli Kapela Spod Dębu. W następnej kolejności wystąpią śpiewacze oraz zespoły ludowe, a będzie ich aż 9. Będą to zespoły z powiatu piotrkowskiego, bełchatowskiego, poddębickiego - informuje Marcin Pawlikowski. - Na pikniku pojawi się także stowarzyszenie hodowców karpia, które zaserwuje 500 porcji dań przygotowanych z tej ryby - dodaje dyrektor. 

Poza tym dostępne będą strefy gastronomiczne, animacje, stoiska służb mundurowych, szkół, stoiska z polskim produktem, czy wesołe miasteczko. 

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mzurki górą ~Mzurki górą (Gość)23.06.2023 15:27

I to jest coś, co warto zobaczyć, bo jest niepowtarzalne. Elektrycznych Gitar czy Kultu można posluchać wszędzie, od radia, przez TV, płyty kasety intetnet, telefon, po koncerty.

10


do Agnieszki i Natal ~do Agnieszki i Natal (Gość)23.06.2023 21:49

Brawa to się należą przede wszystkim Panu Ryszardowi ,Karolowi i wszystkim członkom Fundacji, nie bardzo wiem natomiast czym Pan Marcin się tam w Mzurkach przysłużył. Bądźmy sprawiedliwi i obiektywni

30


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)24.06.2023 14:44

Czyli to będzie impreza masowa, jak tyle zespołów i ludzi się najedzie. Pozwolę sobie przypomnieć, że alkohol tylko niskoprocentowy może być podawany na imprezach masowych, żadnych nalewek drogie panie i panowie xd.

10


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)23.06.2023 22:06

KGW są oddzielnymi stowarzyszeniami i mają koordynatora, to czemu je ciągle buja w tej gminie GOK ? No chyba, że pan Marcin nie jest tego świadom

20


Agnieszka i Natalia ~Agnieszka i Natalia (Gość)23.06.2023 14:44

Super!!! Brawo dla Pana Dyrektora Marcina i dla Właścicieli. Duży buziak dla Dzidka!!!

21


gian ~gian (Gość)23.06.2023 14:24

No to impreza w Mzurkach. Nadciągamy:)

30


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat