ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Bełchatów: nowi studenci SAN złożyli ślubowanie

Wtorek, 23 października 2018
Przedstawiciele oddziałów państwowych i prywatnych uczelni w naszym regionie coraz intensywniej muszą zabiegać o nowych studentów, ponieważ chętnych jest coraz mniej, ale nie wszędzie. W bełchatowskiej Społecznej Akademii Nauk kształci się już ponad 1000 osób i stale ich przybywa. W weekend nowi studenci zainaugurowali kolejny rok akademicki.

Ładuję galerię...

SAN to jeden z najprężniej działających ośrodków akademickich w naszym regionie, a być może i w całym województwie. Kształcą się tam nie tylko mieszkańcy Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego, ale także ościennych powiatów.

 

 - Nasz ośrodek jest innowacyjny, to my jesteśmy odpowiedzialni za testowanie nowych kierunków, które są później wdrażane w naszych innych placówkach. Nasi studenci studiują na różnych kierunkach począwszy od studiów licencjackich aż po podyplomowe. Regularnie wprowadzamy nowe specjalności - finanse i rachunkowość, logistyka i nasz koronny kierunek na pedagogice, czyli resocjalizacja z profilaktyką społeczną i prewencją kryminalną - współpracując z przedstawicielami otoczenia społeczno-gospodarczego Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego. Większość naszych absolwentów nie ma problemu ze znalezieniem pracy, a to jest dla nas bardzo ważne - powiedział Mirosław Olszewski, dyrektor bełchatowskiego oddziału SAN.

 

Przekonała mnie bogata oferta edukacyjna tej uczelni, poza tym nie muszę opuszczać rodzinnych stron - podkreślała jedna z nowych studentek.

 

Inauguracyjny wykład wygłosił Przemysław Andrzejak, prezes Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Tacy goście często dzielą się ze studentami swoją wiedzą.

 

 - Mówiłem oczywiście o funduszach unijnych, od kilkunastu lat pomagamy przedsiębiorcom w rozwijaniu ich firm. Do tej pory przekazaliśmy ok. 2,5 miliarda złotych w formie dotacji bezpośrednich lub pożyczek zwrotnych. Oferujemy też tzw. wsparcie inwestycyjne. Tłumaczyłem też studentom w jaki sposób te dotacje wpłynęły na rozwój gospodarczy Polski i Europy - powiedział prezes ŁARR.

 

Przedstawiciele uczelni współpracują też włodarzami powiatu bełchatowskiego.

 

 - Jest to najprężniej działający ośrodek naukowy na terenie powiatu piotrkowskiego. Cieszymy się, że mieszkańcy, którzy chcą się kształcić nie muszą wyjeżdżać do Łodzi, czy innych dużych miast i mogą później pracować i mieszkać na miejscu, wpływając na rozwój miasta i powiatu - podsumował wicestarosta powiatu bełchatowskiego

 

W tej chwili w SAN uczy się już ponad 1000 osób.

 

 

San 

Zainteresował temat?

0

3


Zobacz również

reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat