Będziemy mieli drugą Otylię Jędrzejczak?

Strefa FM Niedziela, 23 marca 201412
Kilkudziesięciu uczniów z piotrkowskich szkół wzięło udział w Mistrzostwach Piotrkowa w pływaniu klas IV, V i VI, które odbyły się na pływalni przy ulicy Belzackiej. Młodzi pływacy rywalizowali na dystansie 25 metrów.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła SP nr 16. Wśród szóstoklasistów zwyciężyli uczniowie tej szkoły: Natalia Świech i Bartek Nowacki. Zawodnicy z SP 16 okazali się też najlepsi wśród piątoklasistów - pierwsze miejsce zajęli Weronika Bartenbach i Kacper Jeż. Z kolei wśród czwartoklasistów na najwyższym miejscu podium stanęli Bartek Kamiński ze SP 12 i Wiktoria Guść, która reprezentowała barwy Zespołu Szkół Gimnazjalnych nr 1.

Wiktoria Guść pobiła dotychczasowy rekord Piotrkowa z 2012 roku, pokonując dystans 25 metrów w czasie 15 sekund i 24 setnych. - Trenuję już cztery lata. Na koncie mam już 10 złotych medali i jeden puchar - mówiła Wiktoria.

- Wiele wskazuje na to, że rosną nam następcy naszych słynnych pływaków. Bijemy rekordy. Ale jest to dowód na to, ze nasza praca przynosi doskonałe efekty i nie idzie na marne - mówi Leszek Heinzel, dyrektor OSiR.