Będą modernizować PSZOK

Środa, 29 czerwca 20224
W Woli Krzysztoporskiej będą modernizować Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Inwestycja ma się rozpocząć już wkrótce, a wsparta zostanie funduszami unijnymi.
Fot. UG Wola Krzysztoporska Fot. UG Wola Krzysztoporska

W Urzędzie Gminy rozstrzygnięto już przetarg na wykonanie inwestycji. Będzie ona realizowana w formule "projektuj i buduj". To oznacza, że pierwszy etap prac będzie polegał na wykonaniu dokumentacji projektowo-wykonawczej. 

Dokumentacja ma być gotowa jeszcze w tym roku. Później przyjdzie czas na roboty budowlane, a te mają się zakończyć w drugim kwartale 2023 roku - relacjonują urzędnicy i wyliczają zakres robót. - W ramach zadania zaplanowano m.in. wykonanie monitoringu, odwodnienia i przestawienie kolidujących lamp oświetlenia na terenie obiektu. Zmontowane będzie nowe panelowe ogrodzenie z bramą przesuwną. Zainstalowana zostanie waga samochodowa, rampa rozładunkowa oraz boksy magazynowe. Pojawi się również kontener biurowy z toaletą i niezbędnymi instalacjami - wyliczają. 

Zaplanowano także zakup szczelnych pojemników na selektywnie zbierane frakcje odpadów oraz komputera z monitorem. Na terenie PSZOK-u stanie również tablica informacyjno-edukacyjna.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jan zielony ~Jan zielony (Gość)29.06.2022 10:22

A co z dzikim wysypiskiem przy ulicy kasztanowej? Wczoraj przechodziłem to widzę również, że ciągną prąd pod sam park belzacka i zostanie on zastawiony blokami. Pan architekt miasta oraz jakiś spec od ochrony zabytków albo są bardzo ślepi pozwalając na niszczenie zieleni albo co bardziej prawdopodobne chcą być ślepi.

30


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)29.06.2022 10:01

Na to co nie trzeba kasa jest co myślą ,ze mieszkańcy im będą zawozić odpady i jeszcze za to płacić?

51


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat