Awans do półfinału po prawdziwym dreszczowcu

Kraj Czwartek, 27 czerwca 20243
Emocje do samego końca i "zwycięski remis". Mecz akademickich Mistrzostw Świata między Polską a Holandią zakończył się rezultatem 33:33. To dało naszym awans do półfinału imprezy.
fot.: Rafał Oleksiewicz fot.: Rafał Oleksiewicz

Biało-Czerwone z piotrkowiankami oraz zawodniczkami MKS Piotrcovii w składzie od początku kontrolowały przebieg spotkania, do przerwy prowadząc 19:13. Po zmianie stron to rywalki zaczęły jednak dochodzić do głosu, a w 51 minucie doprowadziły do wyrównania. Pod koniec meczu dobrą zmianę dała bramkarka Piotrcovii Olivia Suliga. To między innymi dzięki jej interwencjom ostateczny rezultat na tablicy wyników to 33:33. Najwięcej, bo 9 goli w polskim zespole zdobyła zaś rozgrywająca Lucyna Sobecka.

 

W półfinale Polki zagrają z Francją, a ten mecz zaplanowano na piątek od 18:15.

 

Polska – Holandia 33:33 (19:13)
Polska: Karolina Osowska, Oliwia Suliga – Lucyna Sobecka 9, Julia Zając 4, Aleksandra Sójka 2, Natalia Pankowska 3, Sara Szczukocka 5, Oliwia Domagalska 2, Nikola Głębocka 2, Magdalena Chrapusta, Kamila Grzesista 1, Oliwia Szczepanek 2, Magdalena Berlińska 2, Aleksandra Głuszko 1. Trener: Monika Marzec.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

logikkk ~logikkk (Gość)30.06.2024 09:49

Brawo już chyba nie ma wątpliwości kto promuję Piotrków.

40


dj ~dj (Gość)28.06.2024 13:04

Czemu nie ma tego typu informacji o zawodnikach MKS Piotrkowianin?

42


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat