Awans do półfinału po prawdziwym dreszczowcu

Kraj Czwartek, 27 czerwca 20243
Emocje do samego końca i "zwycięski remis". Mecz akademickich Mistrzostw Świata między Polską a Holandią zakończył się rezultatem 33:33. To dało naszym awans do półfinału imprezy.

Biało-Czerwone z piotrkowiankami oraz zawodniczkami MKS Piotrcovii w składzie od początku kontrolowały przebieg spotkania, do przerwy prowadząc 19:13. Po zmianie stron to rywalki zaczęły jednak dochodzić do głosu, a w 51 minucie doprowadziły do wyrównania. Pod koniec meczu dobrą zmianę dała bramkarka Piotrcovii Olivia Suliga. To między innymi dzięki jej interwencjom ostateczny rezultat na tablicy wyników to 33:33. Najwięcej, bo 9 goli w polskim zespole zdobyła zaś rozgrywająca Lucyna Sobecka.

W półfinale Polki zagrają z Francją, a ten mecz zaplanowano na piątek od 18:15.

Polska – Holandia 33:33 (19:13)
Polska: Karolina Osowska, Oliwia Suliga – Lucyna Sobecka 9, Julia Zając 4, Aleksandra Sójka 2, Natalia Pankowska 3, Sara Szczukocka 5, Oliwia Domagalska 2, Nikola Głębocka 2, Magdalena Chrapusta, Kamila Grzesista 1, Oliwia Szczepanek 2, Magdalena Berlińska 2, Aleksandra Głuszko 1. Trener: Monika Marzec.