- Ruszamy z modernizacją miejskiej ciepłowni. Rozpoczynamy od budowy systemu kogeneracyjnego, a to oznacza, że ciepłownia będzie produkowała nie tylko ciepło, ale także prąd. Najważniejsza zmiana - w kontekście dbałości o ekologię - to zmiana paliwa, które będzie zasilało ciepłownię. Zamiast węgla będzie to gaz ziemny – czytamy na stronie piotrkow.pl
Dbałość o środowisko
Urząd Miasta zapowiada budowę kanalizacji przy ulicach Życzliwej oraz Glinianej. W trosce o zmniejszenie zużycia energii, miasto zapowiada wymianę starego oświetlenia przy ul. Słowackiego i ul. Stronczyńskiego na nowe i energooszczędne latarnie LED.
W 2021 roku rozpocznie się również modernizacja parku Belzackiego, dzięki której miejsce to ma odzyskać dawny blask i stać się atrakcyjnym miejscem do wypoczynku dla piotrkowian.
Inwestycje drogowe
Rok 2021 przyniesie kolejną dużą inwestycję drogową, tym razem w rejonie jeziora Bugaj, która jest zaplanowana na dwa lata. - Wybudujemy rondo na ul. Wierzejskiej oraz dwie drogi. Pierwszą do kąpieliska „Słoneczko” wraz z budową parkingu na około 100 miejsc oraz drugą tj. łącznik z ul. Miast Partnerskich. Oznacza to, że skomunikujemy ulicę Wierzejską z obwodnicą miasta oraz otworzymy tereny inwestycyjne przy jeziorze Bugaj – zapowiadają miejscy urzędnicy.
Kontynuowana ma być także budowa ścieżki rowerowej wokół piotrkowskiego akwenu.
- Wśród ważnych inwestycji drogowych zaplanowanych w budżecie miasta znalazła się także budowa łącznika ul. Broniewskiego z ul. Wierzejską poprawiająca komunikację na rozrastającym się osiedlu 800-lecia. Droga pobiegnie od skrzyżowania z ulicą Reagana na północ, za budowanymi blokami TBS skręci w lewo i połączy się z Wierzejską tuż za nowo wybudowanym blokiem „Klonowej Doliny” - czytamy na oficjalnej stronie miasta.
W budżecie miasta zaplanowano także modernizacje ulic: Krakowskie Przedmieście (od gazowni w kierunku granic miasta), Sulejowskiej (od ronda Bugaj w stronę ulicy Kleszcz) i Roosevelta (pierwszy etap: od granic miasta do ul. Wroniej).
Budownictwo mieszkaniowe
Budownictwo mieszkaniowe, to ważny aspekt miejskich inwestycji. - Przed nami ostatnia prosta projektu „Młode Stare Miasto”, w ramach którego – oprócz remontowania dróg – przywracamy dawny blask kamienicom znajdującym się na Podzamczu i przekazujemy je kolejnym rodzinom. Zaś w IV kwartale oddamy kolejne bloki TBS przy ul. Broniewskiego – deklaruje Urząd Miasta.
W budżecie zapisano także szereg mniejszych inwestycji m. in tych o charakterze oświatowym oraz rekreacyjnym, np. budowa pumptrucku w ramach Budżetu Obywatelskiego.
( źródło: piotrkow.pl )