Advertisement

Uczczą pamięć bohatera

Tydzień Trybunalski Czwartek, 01 listopada 201216410
Odnowiony grób Tadeusza Niebieszczańskiego ps. “Szary” - żołnierza Konspiracyjnego Wojska Polskiego zostanie uroczyście poświęcony 4 listopada na cmentarzu w Bęczkowicach.

- Niewiele o nim wiemy - stwierdza z przykrością wójt gminy Łęki Szlacheckie Wojciech Błaszczyk. - Wiadomo, że przybył na nasz teren z Warszawy pod koniec II wojny światowej i walczył tutaj aż do 1946 roku. Wtedy to został zastrzelony i pochowany na cmentarzu w Bęczkowicach. Przez wiele lat, ze zrozumiałych względów, był zapomnianą postacią. Dopiero teraz jego losy mogły ujrzeć światło dzienne - dodaje wójt.

Tadeusz Niebieszczański to kolejna postać z okresu II wojny światowej mająca związek z gminą Łęki Szlacheckie, która zostanie przypomniana po latach.

Wiosną odbyła się uroczysta akademia, na której przedstawiono losy legendarnej kobiety - szpiega Krystyny Skarbek, która w dzieciństwie wychowywała się w dworku w Trzepnicy.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat