Zatrzymanie kierowcy w centrum Bełchatowa. Wydmuchał prawie 4 promile

PolicjaBełchatów Niedziela, 12 września 202124618
Blisko 4 promile miał 34-latek, który w centrum Bełchatowa kierował fordem. Złamał też sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zareagowała mieszkanka Bełchatowa, która zaobserwowała, jak mężczyzna ten wysiadł z auta i miał problem z utrzymaniem równowagi. Podejrzewany został zatrzymany przez policję chwilę po zgłoszeniu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
fot. pixabay.com / miguelrd68

Oficer dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy forda focusa. W rozmowie ze świadkiem zdarzenia policjanci ustalili, że kierowca zatrzymał auto przy ulicy Kościuszki. Wysiadł zza kierownicy i słaniał się na nogach, nie potrafił utrzymać równowagi. W takiej sytuacji mieszkanka Bełchatowa natychmiast zainterweniowała. Pasażer forda widząc, że kobieta dzwoni na policję wyjął kluczyki ze stacyjki i oddalili się. Zgłaszająca opisała wygląd obu mężczyzn. Chwilę później wpadli oni w ręce stróży prawa. Najpierw policjanci zatrzymali kierowcę forda, którego wskazał świadek. Okazało się, że to 34-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego. Podejrzewany miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Złamał też sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Pasażera forda policjanci odnaleźli na terenie pobliskiego parku, był również pijany. Nieodpowiedzialny kierowca po wytrzeźwieniu w policyjnej celi usłyszy zarzuty.


Sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Nieodpowiedzialnemu 34-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pobawienia wolności oraz konsekwencje finansowe. 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)14.09.2021 00:31

Ciekawe co sądzi o tym sąd który wydał taki zakaz prowadzenia ? Czy taki sąd zdaje sobie sprawę że jego zakaz w praktyce nie działa, czy może sąd myśli inaczej i dlatego wydaje takie wyroki?

10


Tak Tak ~Tak Tak (Gość)13.09.2021 19:04

Dla czego tylko do 5 lat !?

20


Ot co. ~Ot co. (Gość)12.09.2021 17:52

Szacun. Z takim wynikiem jeszcze kierować? Wg medycyny nie powinien już żyć.

30


kolarz ~kolarz (Gość)13.09.2021 08:32

4 promile, dawka śmiertelna a ja jeszcze na rowerze jechałem.

30


?? ~?? (Gość)12.09.2021 11:17

Ja bym sie odwołał.Kluczyków w stacyjce nie było,na gorącym uczynku nie złapali.Jeszcze bym ją pozwał za pomówienie.

09


olo ~olo (Gość)12.09.2021 09:23

Kilofy szalejo !

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat