W gminie Grabica mają nowy sprzęt drogowy

ePiotrkowRegion Piątek, 09 października 202020580
Mimo że Grabica jest gminą typowo rolniczą i rozległą, ma na utrzymaniu ponad 100 km dróg. - Każdego roku staramy się więc polepszać ich stan, by zwiększyć komfort i bezpieczeństwo mieszkańców – mówi wójt Krzysztof Kuliński. - Dbamy także o rozbudowę zaplecza sprzętowego, przez co wiele prac wykonywanych jest systemem gospodarczym i własnym nakładem sił. Ostatnio podjęliśmy decyzję o zakupie nowych maszyn.

Gmina kupiła ciągnik rolniczy marki New Holland, posypywarkę Pronar, rębak do drewna Selmar, kosiarkę bijakową Kuhn, przyczepę rolniczą Joskin oraz pług do odśnieżania. Nowy ciągnik w okresie letnim zostanie skierowany m.in. do utrzymania terenów zielonych, wycinki krzewów i koszenia poboczy dróg gminnych. W sezonie zimowym – po wyposażeniu w pług i posypywarkę – mieszkańcy zobaczą go na drogach gminy. - Unowocześnianie bazy sprzętowej przyczyni się do sprawniejszej realizacji zadań, w tym polepszenia stanu infrastruktury drogowej. Pozwoli również zwiększyć zakres realizowanych zadań spoczywających na gminie, a co za tym idzie do realnych oszczędności w wydatkach gminnych – dodaje wójt.

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy w Grabicy) 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Komentowanie zostało wyłączone.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat