W Czarnocinie rozmawiali o sprawach związanych z ASF

ePiotrkowRegion Wtorek, 20 lipca 2021349724
Około 200 rolników wzięło udział w spotkaniu w Czarnocinie w sprawie ASF. Kontrowersje wzbudziła obecność posła PiS Antoniego Macierewicza.
fot. UG Czarnocin

W spotkaniu wójta gminy Czarnocin Romana Miksy z rolnikami udział wzięli: minister i poseł ziemi piotrkowskiej Antoni Macierewicz, wojewódzki lekarz weterynarii Włodzimierz Skorupski, dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolniczego w Łodzi Janusz Ciesielski, kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Piotrkowie Trybunalskim Katarzyna Miśkiewicz, Powiatowy Lekarz Weterynarii Konrad Dereń, przewodniczący Rady Gminy Czarnocin Andrzej Krajewski, oraz Przewodniczący Komisji Budżetu, Samorządu i Rolnictwa Paweł Kaczmarek.

 

Podczas zebrania omówiono działania podjęte w związku z wykrytym w Kruszowie przypadkiem ASF. Lekarz Weterynarii poinformował o otwarciu w ciągu kilka miesięcy w Piotrkowie Trybunalskim laboratorium do badania próbek ASF oraz o złożeniu do Wojewody Łódzkiego wniosku ws. zniesienia rozporządzenia wprowadzającego zakaz obrotu świniami. Poruszono także istotną kwestię dotyczącą prac nad wypłatą rekompensat dla rolników, którzy poniosą straty w wyniku sprzedaży tuczników ze strefy czerwonej. Takich zwierząt jest obecnie w powiecie piotrkowskim ponad 180 tys. w tym tylko na terenie gminy Czarnocin około 40 tysięcy.

 

Kontrowersje uczestników spotkania wzbudziła obecność posła Antoniego Macierewicza. Między rolnikami a posłem dochodziło do ostrej wymiany zdań.


Zainteresował temat?

1

5


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_rolnik ~go?ć_rolnik (Gość)21.07.2021 05:48

Kiedy zlikwiduje się miejskie hodowle gołębi źródła przenoszenia ptasiej grypy,która dziesiątkuje wiejski drób?

40


Miś ~Miś (Gość)21.07.2021 15:39

Przecież potrafią napisać ustawę na kolanie i w nocy przegłosować. A jak nie wyjdzie po ich niemu to się powtórzy głosowanie. Za dwa dni może być już po strefie.

30


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)21.07.2021 15:34

Co jeszcze pana obieca panie Antoni. Może po jednym wiatrakowcu dla każdego rolnika.
..Szybkie uruchomienie skupu świń dla wszystkich, którzy ponieśli straty przez ASF, czy wyrównanie różnicy między ceną tucznika w strefach zagrożonych, a średnią ceną rynkową - takie deklaracje padły z ust posła PiS Antoniego Macierewicza podczas spotkania ze zdenerwowanymi rolnikami w Czarnocinie koło Piotrkowa. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie chce ich komentować. W odpowiedzi prezentuje założenia programu odbudowy gospodarstw, które ucierpiały wskutek ASF...

10


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)21.07.2021 10:33

Są jednostki które urodziły się ministrami, byli ministrami i będą ministrami, nawet jak już przestali być ministrami, vide Antoni Macierewicz, premier Jarosław Kaczyński i miliony innych ministrów.

31


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)21.07.2021 08:06

Działania rządu nie są skuteczne- dużo gadają, tak jak poprzednicy, a jak co do czego to wielka improwizacja

31


Nie wyborca pisu ~Nie wyborca pisu (Gość)20.07.2021 13:40

Haha. Inne media trąbią nad tym jak suweren wściekły na swojego notabla macha rękami przed nim a epiotrkow tylko ze kontrowersje :)
Jakie miasto taka gazeta i radio .
P.s wyprowadziłem się 5 lat temu

161


Miś ~Miś (Gość)20.07.2021 21:37

Dzięki PIS doganiamy Wenezuelę. Drugi największy "producent" ropy z potężnym socjalem dziś nie istnieje jako państwo. Drukowali i kupowali wyborców pieniędzmi, które teraz leźą na ulicy.

92


97-300 97-300ranga20.07.2021 20:56

Dopłaty , jakie dopłaty , za co ? Pazerność chłopska nie ma granic.

19


5g ~5g (Gość)20.07.2021 17:08

Dlaczego nie zaprosili Pana Michała Kołodziejczaka. Dzisiaj był w Srocku.

91


Warchoły ~Warchoły (Gość)20.07.2021 20:20

Modelowy przykład narodowo-katolickiego elektoratu PIS: Jak dacie pieniądze to znowu was polubimy i będziemy popierać! No to PIS dodrukuje i da, z naszych... Warcholska mentalność i jednych i drugich:((

64


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat