Advertisement
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Sprawdzone sposoby na rozbudzenie się - przekonajcie się sami!

Piątek, 28 lutego 2020
Poranne wstawanie dla większości z nas nie należy do przyjemnego doświadczenia, ale obowiązki muszą wygrać z naszą chęcią pozostania pod kołderką w ciepłym łóżku. Co zatem zrobić, aby już po wstaniu szybko zyskać energię do dalszego działania w ciągu dnia? Oto nasze sprawdzone metody!
Sprawdzone sposoby na rozbudzenie się - przekonajcie się sami!

 

Szybki prysznic

 

Nic tak nie rozbudza, jak szybki prysznic zaraz po wstaniu. Letnia woda sprawi, że nasze ciała rozbudzą się poprzez przyspieszenie krążenia krwi dający efekt niemalże jak po wypiciu dobrego espresso! Należy jednak podkreślić, że najlepiej brać prysznic w chłodnej lub nawet w zimnej wodzie. Wyższa temperatura może wywołać wręcz przeciwny efekt od zamierzonego - ciało pod wpływem ciepłej wody “rozleniwia się” i z pewnością nie doda nam potrzebnej rano energii. Prysznic nie powinien trwać dłużej niż 2 -3 minuty, i o ile przez kilka pierwszych dni ciężko będzie przyzwyczaić się do zimnego prysznica rano - to gdy już nasze ciała oswoją się z tą rutyną nie będziecie mogli inaczej zacząć dnia!

 

Sport lekarstwem na wszystko

 

Pewnie niejednokrotnie widzieliście za oknem ludzi ubranych w dresy, dopasowane buty do biegania i lekkie kurtki? Oni już poznali ten sposób na rozbudzenie się rano. Zaraz po wstaniu ubierają się i ruszają na dwór, aby biegać. Każdy rodzaj sportu sprawia, że krew w naszych żyłach krąży szybciej a dodatkowo wydzielane są endorfiny - czyli hormon szczęścia. Dlatego też bieganie doskonale sprawdza się jako sposób na zaradzenie porannej senności, a także da energię na resztę dnia! Pewnie sama myśl o tym, aby wyjść na dwór przyprawi wam gęsiej skórki, ale nie dajcie się zniechęcić. Już po pierwszym truchcie nie będziecie mogli doczekać się rozpoczęcia kolejnego dnia z bieganiem.

 

Napij się

 

Oczywiście nie mamy tu na myśli procentowych trunków - istnieje co najmniej kilka napojów, które sprawią, że wrócicie do życia po porannym wstawaniu. Jakie to napoje? Najpopularniejszym z nich jest kawa - kofeina zawarta w tym aromatycznym naparze podnosi poziom adrenaliny i dopaminy, i jak możesz się domyślić, dzięki temu pobudza organizm do działania. Jeśli nie jesteś smakoszem kawy, zawsze możesz napić się herbaty - ta również w swoim składzie posiada kofeinę, choć w dużo mniejszym stężeniu. Najlepiej wybrać zieloną herbatę, która po odpowiednim zaparzeniu sprawi, że działaniem nie będzie ustępować kawie. Popularnym porannym napojem jest również Yerba mate - jest to napar z ostrokrzewu paragwajskiego. Swoje pobudzające działanie jest potwierdzone przez wielu jej miłośników, a dodatkowym jej atutem jest dostarczanie organizmowi wielu ważnych pierwiastków mineralnych.

 

Dostosuj czas spania

 

Może wydawać się to oczywiste, ale w ramach przypomnienia wspomnimy o tej metodzie na gładsze wstawanie rano. Mowa tu o dopasowaniu czasu spania - organizm ludzki potrzebuje około 7 - 8 godzin na regenerację, jeśli śpisz mniej to musisz wiedzieć, że jest to bardzo niekorzystne dla twojego zdrowia. Tak samo ma się sprawa, jeśli śpisz zdecydowanie dłużej - pewnie nie raz czuliście tę ciężką głowę po długim spaniu? Spanie zbyt krótkie i zbyt długie zakłóca naturalny metabolizm ciała, co może prowadzić do wielu poważnych chorób, otyłości oraz depresji. Dlatego powinniście ustalić reżim ilości godzin spędzonych w łóżku - z pewnością wyjdzie wam to na zdrowie!

 

Jak widzicie metod na poranne rozbudzenie jest co najmniej kilka, kluczem jest znalezienie odpowiedniego dla siebie sposobu i trzymanie się go - choć na początku może być ciężko się przyzwyczaić. Nie poddawaj się jednak tak szybko - będziemy trzymać kciuki za ciebie!

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat