Rozpoczął się remont kolejnej kamienicy na Starówce

UM Piotrków Trybunalski Czwartek, 30 lipca 2020383616
Trwa rewitalizacja piotrkowskiej Starówki, dzięki której zabytkowa część miasta stanie się „Młodym Starym Miastem”. Rozpoczął się kolejny kompleksowy remont miejskiej kamienicy, tym razem przy Starowarszawskiej 6.

Ładuję galerię...

- Odbudowa obszaru mieszkaniowego, gospodarczego oraz społecznego to główne cele programu "Młode Stare Miasto", który realizujemy sukcesywnie od kilku lat. Robimy to m.in. poprzez remonty klimatycznych kamienic na Podzamczu. Przyszedł czas na Starowarszawską 6 – mówi prezydent Krzysztof Chojniak, zwracając uwagę, że remontowany budynek znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksowo modernizowanych nieruchomości położonych przy ulicach Garncarskiej, Zamurowej i Starowarszawskiej 5. - Dzięki tym pracom całkowicie odmienimy wizerunek tej części Starówki. Remonty elewacji oraz części wspólnych budynków, a także tworzenie nowych mieszkań to kwintesencja programu "Młode Stare Miasto". Dążymy do stworzenia na Starym Mieście i Podzamczu atrakcyjnego osiedla do życia i prowadzenia działalności gospodarczej. 

 

Oprócz odrestaurowania elewacji budynku przy ul. Starowarszawskiej 6, zaplanowano także wykonanie izolacji i ocieplenia budynku, remont pokrycia dachu wraz z kominami i orynnowaniem, odświeżenie klatki schodowej z bramą, a także wymianę instalacji oraz okien i drzwi. Najwięcej zmian czeka parter budynku, w którym zmieni się sposób użytkowania lokali. Zaplanowano ich adaptację na cele społeczne.


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

U.u ~U.u (Gość)01.08.2020 18:01

ciekawe kto stężenia zapinał na tym rusztowaniu hehe

00


Mieszkankaptb ~Mieszkankaptb (Gość)30.07.2020 22:04

Kamienica będzie piękna,Starówka po mału też ale widok ochlapusów w bramie obok starszny.Ci ludzie tam stoją non stop,ewidentnie brak pracy.Nawet płeć żeńska stoi tam - nie można nazwać ich kobietami. Niby fajnie iść na nowe ale z takimi widokami,to chce się uciec na koniec świata!

102


ex piotrkowiak ~ex piotrkowiak (Gość)31.07.2020 14:32

coś ten zakres remontu trąci picerką. Za niedługi czas grzyb wyjdzie od dołu, a lokatorzy zdemolują resztę

40


gość ~gość (Gość)30.07.2020 14:35

Patologą budujom ! Kamjenice! A normalnym ludzią to nic nie dajom za darmo! Nawet słownika ortograficznego!

114


wlodziooo ~wlodziooo (Gość)30.07.2020 21:58

a malerze tzw graficiarze latawce z lksu znow beda malowac mury bo na tylko to ich stac alodz sie smieje a zarazem wstydzi

40


Przykład? ~Przykład? (Gość)30.07.2020 14:25

Chojniak bez maseczki i w odległości mniejszej od robotnik niż 2m. Jeżeli prezydent Piotrkowa łamie prawo i naraża siebie oraz innych na zarażenie się wirusem Covid to nie wiem co na to Sanepid i Policja?

83


jest źle ~jest źle (Gość)30.07.2020 16:45

Ciekawe, czy przy tym remoncie przykryją obrzydliwy, pokryty smołą i papą dach tej kamienicy i zastąpią to blachą lub blachodachówką ,bo o dachówce w tym biednym,byle jakim mieście możemy tylko pomarzyć.Panie prezydencie Chojniak,proszę nie zapominać , że dach to piąta elewacja.

100


Wstyd i żenada ~Wstyd i żenada (Gość)30.07.2020 15:11

Przedmiotowe zdjęcie Nr 5 wykonał pracownik Urzędu Miasta Piotrkowa Tryb. i zostało ono wraz z innymi opublikowane na stronie rzeczonego urzędu miasta w z datą 30 lipca 2020 r. Tu link: https://www.piotrkow.pl/ Fotografia przedstawia prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego mgr inż. Krzysztofa Chojniaka który rozmawia z przedstawicielem wykonawcy robót o zaawansowaniu prac w trakcie realizacji remontu wielorodzinnego budynku mieszkalnego usytuowanego przy ul. Starowarszawskiej 6 w Piotrkowie Tryb. a znajdującego się w zasobach komunalnych gminy. Tzw. Rewitalizacja Starówki. Proszę zwrócić uwagę w jakiej odległości od siebie i bez maseczek stoją obaj panowie demonstrując pogardę względem noszących maseczki - Nas to nie dotyczy.
Wstyd i żenada panie mgr inż. Chojniak bowiem jest pan z zawodu nauczycielem i daje pan niechlubny przykład piotrkowskiej młodzieży.

64


gość ~gość (Gość)30.07.2020 15:43

Ten kolor mi nie odpowiada

52


gość ~gość (Gość)30.07.2020 15:25

Dobrze że budujom bo bede miała gdzie mieszkać jak urodzę brajanka

54


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat