Pokażą jak wychowywać młodzież w aktywności

ePiotrkowRadomsko Poniedziałek, 15 listopada 20216960
Certyfikowany cykl szkoleń i seminariów "Aktywność fizyczna młodego pokolenia jako wyznacznik zdrowia i dobrostanu psychicznego społeczeństwa" dotrze do Radomska. Spotkanie zaplanowano na 19.11.2021 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4.
fot.: freepik.com

Idea szkolenia
Podstawową ideą szkoleń jest uruchomienie platformy przekazu wiedzy i prezentacji konkretnych rozwiązań, które mogą pomóc pracownikom oświaty, sportu oraz władzom samorządowym wpłynąć na uzyskanie ilościowego i jakościowego wzrostu poziomu aktywności fizycznej i proekologicznej młodego pokolenia z uwzględnieniem promocji zachowań prozdrowotnych i sportu. Program szkoleń powstał w oparciu o konsultacje z ekspertami z dziedzin: psychologii, ochrony środowiska, wychowania, oświaty, samorządu terytorialnego i sportu.


Cele szkolenia
Zamysłem organizatorów szkoleń i seminariów jest organizacja cyklicznych spotkań poświęconych wybranej tematyce, które poprowadzą uznani krajowi specjaliści prezentujący konkretne rozwiązania. Celem szkoleń jest podkreślenie wpływu aktywnego trybu życia na kształtowanie postaw prozdrowotnych oraz proekologicznych. Zasadność szkolenia wynika z niepokojących danych o niewystarczającej aktywności fizycznej młodego pokolenia oraz konieczności intensyfikacji działania ludzi i instytucji w celu zwiększania jakości kultury fizycznej. Dostępność infrastruktury sportowej oraz lasów, parków i akwenów pozwala na znaczące zwiększenie tych aktywności, jednak to na szkole, klubach sportowych i lokalnych instytucjach spoczywa obowiązek aktywizacji młodego pokolenia.


Adresaci szkoleń
Adresatami szkoleń będą pracownicy jednostek organizacyjnych i instytucji samorządu terytorialnego, dyrektorzy szkół, pedagodzy, rodzice, psycholodzy oraz przedstawiciele organów władzy i organizacji pozarządowych, których przedmiotem zainteresowania są szeroko rozumiane sfery aktywności fizycznej, kształtowania postaw proekologicznych, zapobiegania negatywnym wpływom chorób cywilizacyjnych i promocji sportu.

 PROGRAM SZKOLENIA

 •  godz. 9:30 – 10:00 – rejestracja uczestników, serwis kawowy,
 •  godz. 10:00 – 10:15 – powitanie uczestników, zainicjowanie cyklu spotkań,
 • godz. 10:15 – 11:30 – analiza stanu i tendencji w aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz dorosłych i
  osób w jesieni życia w Polsce i na świecie; tradycyjne i nowoczesne formy aktywności fizycznej; znaczenie aktywizacji i kontynuacji ćwiczeń fizycznych w kontekście psychologii zdrowia; aktywność fizyczna jako narzędzie radzenia sobie ze stresem,
 • godz. 11:30 – 11:50 – przerwa, serwis kawowy,
 • godz. 11:50 – 13:30 – wzbudzanie motywacji osiągnięć; rola pracowników oświaty w krzewieniu postaw prozdrowotnych dzieci i młodzieży; aktywność fizyczna a ekologia w kontekście wykorzystania parków, lasów, akwenów i ścieżek edukacyjnych; rola klubów sportowych we wspieraniu aktywności fizycznej młodego pokolenia
 • godz. 13:30 – 13:40 – przerwa, serwis kawowy,
 • godz. 13:40 – 14:00 – dyskusja i podsumowanie spotkania,
 • godz. 14:00 – odbiór certyfikatów edukacyjnych przez uczestników szkolenia.

 

Zespół ekspertów: prof. zw. dr hab. Łukasz Sułkowski, dr n. med. Sławomir Wolniak, dr Marek Krawiec, dr inż. Marian Strączyński, mgr Krzysztof Ciecióra.


Informacje organizacyjne

 • Termin szkolenia - 19.11.2021 r. godz. 10.00.
 • Miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Radomsku, ul. Szkolna 4, 97-500 Radomsko
 • Zgłoszenia udziału w szkoleniu przyjmowane są na adres mailowy: dyrektorpsp4@radomsko.pl z dopiskiem „PSP 4” do dnia 15.11.2021 r.
 • Wszyscy zgłoszeni uczestnicy otrzymają certyfikat edukacyjny
 • Udział w szkoleniu jest całkowicie bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat