Burmistrz Wolborza otrzymał nagrodę "Człowiek Człowiekowi 2020"

Region Piątek, 23 lipca 20217 1434
W trakcie imprezy "Orawskie Lato" w partnerskiej dla Wolborza gminie Jabłonka odbyła się uroczystość wręczenia nagrody "Człowiek Człowiekowi 2020". Wyróżnienie otrzymał m. in. burmistrz Wolborza, Andrzej Jaros.
fot. Jan Ciepliński

W Jabłonce, czyli partnerskiej gminie Wolborza, odbyła się coroczna impreza "Orawskie Lato". W wydarzeniu przedstawiciele wolborskich władz w osobach: burmistrza Andrzeja Jarosa  oraz Zbigniew Klewin, przewodniczący tamtejszej Rady Miejskiej.

 

Samorządowcy złożyli kwiaty przy obelisku i tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci bohaterskich Orawian, którzy walczyli o przyłączenia części górnej Orawy do Polski w latach 1918–1920. Monument został odsłonięty rok temu – w setną rocznicę przyłączenia części Orawy do Polski.

 

W trakcie uroczystości w siedzibie Orawskiego Centrum Kultury, przedstawiono sylwetki osób wyróżnionych statuetką "Człowiek Człowiekowi 2020". Nagrodę otrzymał m.in. Andrzej Jaros.

 

W uzasadnieniu przyznania nagrody napisano:

Andrzej Jaros, burmistrz miasta i gminy Wolbórz to doświadczony samorządowiec, który zna problemy swej społeczności i jest zaangażowany w pracę dla dobra wspólnego. Przez lata był radnym powiatu piotrkowskiego i przewodniczącym rady, a od 2014 r. jest burmistrzem miasta i gminy Wolbórz.
Pełniąc kierowniczą funkcję, służy pomocą oraz okazuje właściwy szacunek pracownikom i klientom administracji publicznej. Dba o interes miasta i gminy, które dynamicznie się rozwijają.
Bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, dba o rozwój gospodarczy i społeczny, inicjuje przedsięwzięcia, z efektów których korzystają mieszkańcy i ci, którzy odwiedzają Wolbórz. Na uwagę zasługuje współpraca Burmistrza z organizacjami pozarządowymi, których inicjatywy chętnie wspiera, a często sam jest w nie mocno zaangażowany.
Podejmuje działania mające na celu umacnianie i rozwój kontaktów między społecznościami naszych gmin − Wolborza i Jabłonki. Współpraca podejmowana na wielu płaszczyznach, nie byłaby możliwa bez zaangażowania, ciężkiej pracy i otwartości dwóch włodarzy: burmistrza miasta i gminy Wolbórz Andrzeja Jarosa i wójta gminy Jabłonka Antoniego Karlaka.

 

źródło: wolborz.eu

oprac. Kacper Czapczyk


Zainteresował temat?

0

5


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gośćnnnnn ~gośćnnnnn (Gość)25.07.2021 06:28

Chodzili do tego samego technikum, koledzy?

10


Mariya W ~Mariya W (Gość)23.07.2021 12:54

Kumie! Chwolum nos. Kto? Ty mnie, a jo wos!

70


cynik ~cynik (Gość)23.07.2021 13:11

No cóż. Niech żyje "tradycyjna" przyjaźń gmin Wolbórz i Jabłonki. Dalej zresztą już być nie może. Równie "dobrze" układa się współpraca Prezydenta Piotrkowa Chojniaka z Chełmem bodajże...tylko tam wymiar również materialny....
PS. Można jeszcze rozszerzyć tytuł nagrody -"Człowiek Człowiekowi 2020 -wilkiem"
Adres: https://www.epiotrkow.pl/news/Burmistrz-Wolborza-otrzymal-nagrode-Czlowiek-Czlowiekowi-2020,44407

41


Kazik ~Kazik (Gość)23.07.2021 19:48

Może Burmistrz by tak do roboty się wziął a nie lansować się w mediach druga kadencja się kończy a efektów jakoś brak

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat