Ciężko wywalczony punkt

Piotrkowianin Czwartek, 03 października 20243
Po raz trzeci w tym sezonie piłkarze ręczni Piotrkowianina podzielili się punktami z rywalem. Nasza drużyna w spotkaniu 6. kolejki ORLEN Superligi zremisowała w normalnym czasie gry z MMTS Kwidzyn 31:31, aby przegrać rzuty karne 3:4. Na dziesięć minut przed końcem nasz zespół przegrywał różnicą pięciu bramek. Mimo tego doprowadził do remisu.

Ten mecz od początku nie układał się po myśli Piotrkowianina. W 7. minucie goście wygrywali 5:2 i przewagę 3-4 bramek utrzymywali przez większą część pierwszej połowy. Przy stanie 12:17, w ostatniej minucie przed zmianą stron, zespół Michała Matyjasika rzucił dwie bramki i zszedł do szatni przegrywając 14:17.

Po zmianie stron utrzymywała się przewaga przyjezdnych. Od 50 minuty zespół Bartłomieja Jaszki zaczął jednak grać nerwowo, a Piotrkowianin wyczuł swoją szansę i złapał przysłowiowy wiatr w żagle. W ostatnich minutach gospodarze zaczęli niwelować straty. Na 40 sekund przed końcem przegrywali 29:31, ale mimo tego potrafili doprowadzić do remisu. Ostatnią bramkę rzucił praktycznie równo z końcową syreną Filip Surosz. Rzuty karne 4:3 wygrali goście i dwa punkty pojechały do Kwidzyna.

- Jeszcze na dziesięć minut przed końcem nasza sytuacja była beznadziejna. Ale trzeba walczyć do ostatniej piłki i z tego się dzisiaj cieszę. Chłopcy pokazali charakter. Nie zwiesili głów, ale wierzyli do końca. Bardzo się cieszę, że po fatalnym meczu w Głogowie szybko się podnieśliśmy i dziś zdobywamy ważny punkt - powiedział po spotkaniu Michał Matyjasik, trener Piotrkowianina.

- Jest niedosyt, bo przez 50 minut tutaj kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Gra się jednak 60 minut, a my w ostatnich fragmentach meczu zaczęliśmy grać asekuracyjnie. Gospodarze to wykorzystali i ostatnią akcją doprowadzili do remisu. Cieszę się z tego, że rzuty karne poszły po naszej myśli i zabieramy do domu dwa punkty - skomentował mecz Bartłomiej Jaszka, szkoleniowiec MMTS Kwidzyn.

Piotrkowianin - MMTS Kwidzyn 31:31 (14:17) - rzuty karne 3:4

Piotrkowianin: Chmurski, Kot - Szopa 7/3, Kowalski 6/3, Rutkowski 6, Żyszkiewicz 6, Surosz 3, Grzesik 1, Makowiejew 1, Matyjasik 1, Dróżdż, Filipowicz, Mastalerz, Pożarek, Wadowski, Wawrzyniak.