SLS wróciła po przerwie. Na górze tabeli bez zmian

Środa, 21 lutego 20241
Po trzech tygodniach przerwy do rywalizacji powróciły drużyny grające w Siatkarskiej Lidze Szóstek. Pozycję lidera wciąż utrzymuje GKS Kamieńsk, który jest najbliżej wywalczenia prawa gry w fazie play-off.

GKS Kamieńsk jest już bliski zapewnienia sobie awansu do fazy play-off. W miniony weekend siatkarze z Kamieńska wygrali dwa spotkania. (jeden mecz został rozegrany awansem). W pokonanym polu pozostawili Volleyboys Bełchatów, których pewnie pokonali 0:3. Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie przeciwko Volley Props Łęczno. Ten mecz został rozegrany awansem w ramach 14. kolejki.

Natomiast Volley Props Łęczno tym weekendem prawdopodobnie przekreślił szansę na awans do TOP 4. Dwie porażki bez zdobyczy punktowej mocno skomplikowały ich sytuację w ligowej tabeli.

Także Volleyboys Bełchatów wciąż ma matematyczne szanse na awans do najlepszej czwórki. Jednak patrząc na układ tabeli, przede wszystkim bełchatowianie muszą skupić się na utrzymaniu miejsca dającego im możliwość walki o 5. miejsce.

W derbach miasta Piotrkowa lepsza okazała się drużyna Mamrota Wilkowyje, która awansowała na 3. miejsce w tabeli. PAS był w stanie rozpocząć spotkanie od wygranego seta, ale w kolejnych partiach to już Mamrot dyktował warunki na parkiecie, wygrywając cały mecz 3:1.
Piotrkowska Akademia Sportu musi szukać punktów w kolejnych spotkaniach.

Bardzo ważne wygrane zanotowali UKS Fuks Sulejów oraz Wola Krzysztoporska Volleyball Club. Sulejowianie pokonali siatkarzy Łorjors 3:1. Natomiast Wola Krzysztoporska również 3:1 wygrała z Volley Props Łęczno.

Do końca rundy zasadniczej pozostało sześć kolejek.