Ogólnomiejska, bo wcześniej działały w Piotrkowie Trybunalskim pirackie rozgłośnie osiedlowe: Radio Ber Rappier, Young Flowers i 178. Radio nadaje na częstotliwości 70,1 Mhz (jeszcze nie Fm), a tworzą je młodzi i trochę starsi zapaleńcy, których skrzyknął pomysłodawca i założyciel stacji Tomasz Stachaczyk. Rzeczywistość jest wtedy zupełnie inna.
Piotrków według oficjalnych danych zamieszkuje 82 tysiące 500 osób. Niewykluczone, że najwięcej w historii. Prezydentem miasta od dwóch lat jest przedstawiciel prawicy Michał Rżanek, który wkrótce stanie się regularnym gościem piotrkowskiej stacji, gdzie we wtorki wieczorem będzie na żywo odpowiadał na telefoniczne pytania mieszkańców.
W miejskiej radzie liczącej ponad 40 osób (!) większość stanowią radni solidarnościowi. To ich decyzjom piotrkowianie zawdzięczają zmiany nazw ulic: jako patroni powracają lub pojawiają m.in. Roman Dmowski, Ignacy Krasicki, Ignacy Paderewski, Józef Pawlikowski, jest też ulica Polskiej Organizacji Wojskowej.
W lipcu swój największy sportowy sukces odnosi zapaśnik GKS Piotrcovia Piotr Stępień, który na IO w Barcelonie zdobywa srebrny medal.
Pierwszy sezon pracy z piłkarkami Piotrcovii trener Jerzy Noszczak kończy z brązowym medalem, ale najlepsze dopiero nadejdzie. Już niedługo.
Kibiców piłkarskich emocjonują piotrkowskie derby pomiędzy trzecioligowcami: w meczu Concordii z Piotrcovią lepsza jest ta druga, wygrywając 3:1.
W kraju Sejm uznaje wprowadzony 13 grudnia 1981 stan wojenny za nielegalny.
Minister edukacji narodowej podpisuje rozporządzenie w sprawie nauczania religii w szkołach.
Upada rząd Jana Olszewskiego, powstaje rząd Hanny Suchockiej – to pierwsza Polka na takim stanowisku.
W październiku Sejm uchwala tzw. małą konstytucję, a 20 listopada na ekrany kin wchodzi film, który jako pierwszy, a może i jedyny z tego okresu zasługuje na miano kultowego. To „Psy" w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Jedną ze scen nakręcono w Piotrkowie przy ul. Wojska Polskiego, przed nieistniejącym dziś aresztem.
Tak było w ważnym dla nas roku 1992. Z radiowego punktu widzenia najważniejszy jest 1 czerwca, kiedy o godzinie 18.00 padają słowa wypowiedziane przez Marka Grynkiewicza: „Tu Radio Piotrków na częstotliwości 70,1 Mhz". Potem wiele się zmieniło (także częstotliwości i sama nazwa stacji – dziś to Strefa Fm Piotrków), ale radio ciągle gra.
A gra, bo są z nim Słuchacze. I za to im dziękujemy.