Przyrost zachorowań, spadek wyzdrowień - raport Covid-19

Niedziela, 18 kwietnia 202111
Minionej doby w województwie łódzkim potwierdzono 863 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 5 osób, z których trzy nie posiadały chorób współistniejących. Mamy natomiast 1916 ozdrowieńców.
fot. pixabay.com / Farbsynthese fot. pixabay.com / Farbsynthese

W Piotrkowie Trybunalskim odnotowano 20, a w powiecie piotrkowskim 28 kolejnych zakażeń. Na samej ziemi piotrkowskiej wykonano 244 testy na obecność SARS-CoV-2, a w całym województwie było ich 3759.

 

Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia, w Polsce mamy 12 153 kolejne przypadki zakażeń COVID-19.


Zainteresował temat?

0

2


Zobacz również

reklama

Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

~ja ~~ja (Gość)19.04.2021 10:41

Amantadyna będzie ogólnie stosowana kiedy firma Pfizer zdobędzie wyłączność na jej produkcję.

41


mmn ~mmn (Gość)18.04.2021 13:35

kiedy lekarze zaczna leczć np.amantadyną ? szczepienia podobnie jak na grypę ,,,,, a leczenie ?

83


Kazik ~Kazik (Gość)18.04.2021 17:16

Trzy osoby nie posiadały chorób współistniejących czyli czyli zwyczajnie ich wykończono bo na oddziałam covidowych nie leczy sie ludzi i na oddział przyjmuje się takie osoby u których saturacja spadnie poniżej 60 % czyli to celowa robota tak było w przypadku z mojej rodziny gdzie osoba nie chorowała na serce nigdy zapalenia płuc nie miała a na oddział trafiła z saturacją 38 % i niestety nie przeżyła

71


covid niszczy serce ~covid niszczy serce (Gość)18.04.2021 20:42

Powszechnie uważa się, że COVID-19 atakuje przede wszystkim układ oddechowy. Praktycznie od początku pandemii wiemy jednak, że układ krążenia choruje nierzadko częściej i ciężej. U pacjentów z potwierdzonym COVID-19 skupiamy się głównie na leczeniu płuc i niewydolności oddechowej. A ja przy każdej okazji podkreślam, że potrzebna jest też obserwacja kardiologiczna.
Po co?
Żeby się dowiedzieć, jak wirus wpłynął na stan zdrowia tych, którzy przebyli COVID-19, bo powikłania kardiologiczne mogą mieć poważne następstwa. Są już pierwsze, przełomowe badania. Chociażby doświadczenia niemieckich lekarzy – obserwowali chorych, którzy przebyli bezobjawową lub łagodną postać zakażenia SARS-CoV-2. U prawie 80 procent doszło do uszkodzenia mięśnia sercowego, a u ponad 70 procent pojawiły się zmiany typowe dla przebytego zapalenia mięśnia sercowego. Doskonale wykazał je rezonans magnetyczny serca.

50


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat