NFZ: 117 dodatkowych wyjazdowych punktów pomoże w domach szczepić przeciw COVID-19

PAPKraj Czwartek, 18 lutego 202118
Pacjenci, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień, tzw. pacjenci leżący, mogą być szczepieni przeciw COVID-19 także w domu. W kraju powstało 117 dodatkowych, wyjazdowych punktów szczepień, w tym w Piotrkowie – podał NFZ.
NFZ: 117 dodatkowych wyjazdowych punktów pomoże w domach szczepić przeciw COVID-19

"Wyjazdowe punkty szczepień są wsparciem dla populacyjnych punktów, które zgłaszając się do Narodowego Programu Szczepień potwierdziły, że są gotowe do mobilnego szczepienia pacjentów w domach" – powiedziała PAP w czwartek rzeczniczka Narodowego Funduszu Zdrowia Sylwia Wądrzyk.

 

Punkty wyjazdowe – jak zaznaczyła - nie będą zastępować zespołów mobilnych z populacyjnych punktów, ale wspierać ich pracę.

 

Wyjazdowe punkty szczepień pojadą do tzw. pacjentów leżących. Dla osób z niepełnosprawnościami lub wykluczonych komunikacyjnie przygotowany jest transport samorządowy, organizowany przez władze lokalne.

 

Aby skorzystać z wyjazdowego punktu szczepień w domu trzeba zadzwonić do swojej poradni POZ. NFZ podnosi, że lekarze rodzinni lub pielęgniarki opieki długoterminowej najlepiej znają swoich pacjentów, dlatego najszybciej potwierdzą, że konkretna osoba z ich listy potrzebuje szczepienia w domu, ze względów zdrowotnych.

 

Na wizytę wyjazdowego punktu szczepień nie ma rejestracji przez internet lub telefonicznie.

 

Wyjazdowy punkt szczepień musi spełniać warunki wymagane przez NFZ w naborze stacjonarnych punktów szczepiących. Procedura szczepienia wyjazdowego jest zbliżona do szczepienia w punkcie stacjonarnym. Zespół wyjazdowy przynajmniej 15 minut po szczepieniu obserwuje pacjenta pod kątem wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych. Jeśli takie wystąpią, zespół jest przygotowany, aby pomóc pacjentom w domu.

 

Wyjazdowe punkty szczepień otrzymują własną pulę szczepionek. Nie korzystają ze szczepionek zamówionych przez poradnię POZ, która zgłasza pacjenta do szczepienia wyjazdowego. (PAP)

 

W lutym br. Łódzki NFZ zakończył nabór dodatkowych wyjazdowych punktów szczepień. Wybrali 3 świadczeniodawców:

·         Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego w Łodzi – obszary 1, 2, 3, 4

·         Instytut Zdrowia Medicall z Piotrkowa Trybunalskiego – obszar 2

·         Szpital Wojewódzki w Sieradzu – obszar 4

 którzy zapewnią 6 wyjazdowych punktów szczepień w naszym regionie.

Po 2 punkty w obszarach obejmujących →Piotrków Trybunalski, powiaty: łódzki wschodni, bełchatowski, opoczyński, piotrkowski, radomszczański, tomaszowski (obszar 2) oraz →powiaty: pabianicki, łaski, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski (obszar 4).  

Po 1 punkcie w obszarach, które obejmują →Łódź  (obszar 1) oraz  →Skierniewice i  powiaty: brzeziński, zgierski, kutnowski, łęczycki, łowicki, rawski, skierniewicki  (obszar 3).


Zainteresował temat?

1

3


Zobacz również

reklama

Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość5 ~gość5 (Gość)23.02.2021 08:15

Bardzo dobra inicjatywa. Dobrze, że osoby które nie mogą się samodzielnie poruszać mogą też skorzystać ze szczepienia jeśli chcą.
Nareszcie myśli się o osobach niepełnosprawnych.

00


miś bez ucha ~miś bez ucha (Gość)18.02.2021 23:08

Cytuję:
Pacjenci, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień, tzw. pacjenci leżący, mogą być szczepieni przeciw COVID-19 także w domu.


Przez całe swoje życie, tzn. do czasów tej pLandemii, wielokrotnie słyszałem, że szczepić można wyłącznie ludzi zdrowych. Teraz się okazuje, że szczepić można nawet obłożnie chorych, takich co nie mają siły chodzić. Pewnie gdyby łowcy skór z łódzkiego pogotowia wznowili działalność, to przed szprycą z pavulonu szczepiliby jeszcze na covid. Takie to zmiany się porobiły!
No i popatrzcie tylko, nawet do domu przyjadą! No kurde, łaskawcy!
Szkoda tylko, że w nagłych przypadkach jakoś życia ludziom tak ochoczo nie ratują. Albo uznają, że powód błahy, albo że niepilny, albo wożą od szpitala do szpitala i nigdzie przyjąć nie chcą. Ale szczepienie - z dostawą do domu!
Zwróćcie uwagę, że zaczęli ostatnio lansować nowe pojęcie - POP (pożądany odczyn poszczepienny). Ból ręki, osłabienie, objawy typowe dla grypy teraz nazywają POŻĄDANYMI odczynami poszczepiennymi. Do tej pory słyszałem tylko o niepożądanych odczynach poszczepiennych - teraz część tych niepożądanych nazywają pożądanymi... Nie przypomina to orwellowskiej nowomowy?
Pomyślcie tylko, jakie to łapówki musiały pójść, że tak się zaangażowali!
Kiedy ten ogłupiony mediami naród wreszcie przejrzy na oczy i zrozumie jak jest w wała robiony, i o co w tym tak naprawdę chodzi?
Ile razy jeszcze trzeba powtarzać, że jesteśmy na etapie wprowadzania Nowego Porządku Świata pod pretekstem corocznych sezonów grypowych?

62


Kazik ~Kazik (Gość)19.02.2021 07:54

Ja sie dziwie ,że ciemnota daje się terroryzować i sama idzie się utylizować. Nierząd niech się szczepi co godzinę ale od nas wara!

34


gość_wyrwę serce ~gość_wyrwę serce (Gość)19.02.2021 16:01

Przeczytajcie książkę: "Żydowski mord rytualny w RZESZOWIE" zrozumiecie o córy chodzi

21


gość_ok ~gość_ok (Gość)19.02.2021 12:38

Pis do pisuaru

41


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)19.02.2021 10:49

A dlaczego nie 119 lub 120. Zawsze to ładniej się czyta.

21


gość_pazuria ~gość_pazuria (Gość)19.02.2021 00:08

Dr mengele na zdjęciu?

42


gość_gawedziarz ~gość_gawedziarz (Gość)18.02.2021 19:54

Pawulon mniej szkodliwy od szczepionek na covid? Powiedzcie mi

54


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat