Aby móc sprostać pojawiającym się usterkom sklep EBMiA.pl przygotował listę podstawowych narzędzi potrzebne do domowego majsterkowania.
Podstawą każdej skrzyneczki jest najprawdopodobniej młotek, a zaraz po nim klucze nasadowe. Popularnym jest kupowanie ich w specjalnej skrzyneczce, gdzie wszystkie klucze są pogrupowane i mają przydzielone swoje miejsce, dzięki czemu przechowywanie kluczy jest praktyczne i uporządkowane, a znalezienie miejsca na walizeczkę nie sprawia kłopotów. Poza kluczami nasadowymi można również w niej znaleźć pokrętła, oraz dodatkowe elementy, jak grzechotki, rękojeść, redukcje, przeguby, przedłużki.
Wcześniej wspomniane klucze nasadowe świetnie sprawdzą się przy drobnych usterkach, dlatego warto je mieć, gdy trzeba coś przykręcić, czy odkręcić. Taki zestaw pomoże nam uporać się z każdego rodzaju śrubą.
Klucz płasko-oczkowy to jeden z najpotrzebniejszych składowych domowej skrzynki na narzędzia. Jest uniwersalny i przyda się w wielu sytuacjach, zaczynając od podłączenia anteny satelitarnej, kończąc na rurze pod zlewem. Co więcej, kupując klucz nastawny możemy zastąpić nim cały zestaw kluczy z osobnymi końcówkami.
Poziomica, jak sama nazwa sugeruje, pomaga ustalić odpowiedni poziom mocowanego mebla, jak półka. W domu powinna znaleźć się ta, o długości 40, lub 60cm.
Wymienione narzędzia ręczne dostępne są w sklepie pod adresem: https://www.ebmia.pl/narzedzia-reczne-c-1805_4641.html
Narzędziem, bez którego nie można nazwać zestawu złotej rączki kompletnym, jest młotek. Jego zastosowanie jest uniwersalne i jest on niezbędny przy prostych, jak i skomplikowanych usterkach. Ma on wiele odmian, jednak do domu przyda się ten najprostszy, z drewnianym trzonkiem.
Zwijana miara ułatwi obliczanie parametrów potrzebnych do montażu. Przydatna będzie taka, którą można bez problemu przypiąć do paska.
Wkrętak z zestawem bitów jest stworzony do wkręcania i wykręcania różnego rodzaju wkrętów.
Kombinerki to różnego zastosowania szczypce, przydatne w wielu sytuacjach, gdy trzeba coś ścisnąć lub przytrzymać, ułatwi też ściąganie izolacji, czy pozbywanie się starych gwoździ.
Wkrętarko-wiertarka pomoże na przykład w skręcaniu mebli, poradzi sobie z drewnem jak i metalem. W warunkach domowych sprawdzi się ta, o akumulatorze 1,5 Ah, lub 2Ah przy napięciu 10.8V. W przypadku napięcia 18V wiertarka będzie pracować mocniej, ale i będzie cięższa. Także to należy dopasować do potrzeb użytkowania.
Ostatnim atrybutem jest młotowiertarka, która uważana jest za o wiele lepsze urządzenie od tradycyjnej wiertarki udarowej. Młotowiertarka posiada udar pneumatyczny, jest niewiele droższa, a mocniejsza, szybsza i bardziej precyzyjna. Należy pamiętać o stosowaniu odpowiednich wierteł, gdyż różnią się one od tych dla zwykłej wiertarki.
Artykuł przygotował sklep techniczno-narzędziowy EBMiA.pl oferujący narzędzia ręczne, elektronarzędzia, elementy wyposażenia warsztatów oraz różnego typu łożyska, rolki i tuleje ślizgowe pod adresem: https://www.ebmia.pl/lozyska-rolki-tuleje-slizgowe-c-196_140_1330.html