Kolęda pieśnią zgody

Strefa FM Niedziela, 18 grudnia 201615
Kolęd w wyjątkowych aranżacjach można było posłuchać w sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie, uczestnicy rejonowych eliminacji do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, zorganizowanych w ramach Festiwalu „Kolęda Pieśnią Zgody”, wprowadzili wszystkich słuchaczy w świąteczny nastrój.

Ładuję galerię...

Najpierw na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowali się soliści, a później zespoły. Zgodnie z regulaminem MFKiP soliści prezentowali po dwa utwory (w tym obowiązkowo jedna kolęda tradycyjna), zespoły prezentowały po trzy utwory (w tym obowiązkowo jedna kolęda tradycyjna). Występy młodych artystów oceniali przewodniczący jury ks. Grzegorz Kopytowski, dyrygent i wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi oraz dyrektor Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej, Zbigniew Włodarczyk, muzyk, dyrektor SP nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim oraz Michał Kocimski, muzyk, dyrygent, kierownik muzyczny Teatru Muzycznego w Łodzi.

 

- Na scenie zaprezentowało się 37 podmiotów wykonawczych, w tym 11 zespołów, a niektóre z nich składają się z kilkudziesięciu osób, poziom tych występów był bardzo wysoki - powiedział Zbigniew Włodarczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim, organizator imprezy.

 

Oto szczegółowe wyniki:

 

- Kategoria solistów (dzieci)
 I miejsce – Kinga Bąbol z Moszczenicy
 I miejsce – Oliwia Kopiec z Radomska
 III miejsce – Emilia Rokita z Gidel
 III miejsce – Pola Gągała z Bełchatowa

 wyróżnienia – Julia Serwa z Piotrkowa Trybunalskiego, Agnieszka Twardowska z Radomska

 

- Kategoria solistów (młodzież)
 I miejsce - Maria Markiewicz z Gidel
 II miejsce -  Patrycja Suska z Piotrkowa Trybunalskiego
 wyróżnienie – Natalia Smyczyńska z Solca

 

- Kategoria zespoły
 I miejsce – „Schola Dziecięco-Młodzieżowa” z Moszczenicy
 I miejsce – Zespół Wokalny „Four M” z Drzewicy
 II miejsce – Zespół Folklorystyczny „Four M” z Drzewicy
 II miejsce – Zespół Pieśni i Tańca z Gorzkowic
 Wyróżnienie – Zespół „Tacy Nie Inni” z Radomska

 

- Kategoria duety
Wyróżnienia – duet Natalia Besztak i Zuzanna Stańczyk z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Wiktoria Ziemba i Łukasz Krasoń z Gorzkowic.

 

Do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, który odbędzie się 12-14 stycznia 2017 roku, zakwalifikowali się: Kinga Bąbol z Moszczenicy, Oliwia Kopiec z Radomska, Schola Dziecięco-Młodzieżowa z Moszczenicy oraz zespół wokalny „Four M” z Drzewicy.


Zainteresował temat?

2

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

radio ~radio (Gość)20.12.2016 08:44

Pan Włodarczyk ma słuch muzyczny absolutny, niestety innych to boli.

11


rutk ~rutk (Gość)19.12.2016 23:48

Kolęda pieśnią zgody? Co w takim razie zaśpiewało Męskie Trio z Szewskiej?

11


Stop Farsie ! ~Stop Farsie ! (Gość)18.12.2016 17:31

Ha! Ha! Jak można być jednocześnie jurorem i instrumentalistą biorącej udział i "oczywiście docenionej" scholi. Przecież jeden z jurorów jest CZŁONKIEM moszczenickiej scholi, którą w sobotę tak wysoko ocenił i zakwalifikował (na 4 nominacje aż dwie przypadły Moszczenicy). Nawet, bodaj, na początku tego roku grał z nimi tam w Będzinie na festiwalu kolęd , do którego zorganizował teraz eliminacje ! A informacje na ten temat i zdjęcia można bez problemu znaleźć w necie na piotrkowskich stronach !!! To się nazywa pracować na sukces, pod każdym względem! Niezły tandem !

24


gość ~gość (Gość)19.12.2016 22:44

@Stop Farsie!
Pan Włodarczyk NIE JEST członkiem scholi. Zgadzam się, dwa razy wystąpił gościnnie w jej składzie, ale nie ma to wpływu na werdykt tegorocznych eliminacji.
Wraz z Panem Włodarczykiem występy oceniało dwóch niezależnych jurorów.
Myślę, że każdy się zgodzi z tym, iż schola zasłużenie pojedzie do Będzina.

20


mieszkaniec ~mieszkaniec (Gość)19.12.2016 18:32

w zeszłym roku Moszczenica brała udział w eliminacjach w Częstochowie, tam również dwa miejsca na pięć przypadły przedstawicielom z Moszczenicy w tym właśnie scholi, w samym Będzinie zajęła drugie miejsce, drugi podmiot został wyróżnione. czy uzasadnione jest kwestionowanie wysokiego poziomu? jury składało się z trzech, nie z jednej osoby.

50


Paweł ~Paweł (Gość)19.12.2016 19:37

Szanowni Państwo. Werdykt jest jak najbardziej uczciwy i zasłużony. Zespół z Moszczenicy zaprezentował się zdecydowanie najciekawiej pod każdym względem. Grupa wykonała regulaminowy repertuar, aranżer wykonał niebywałą pracę w postaci oryginalnych pod względem rytmiki i harmonii wersji tradycyjnych kolęd i pastorałek. Pojawiły się ciekawe zwroty harmoniczne, przegrupowania rytmiczne, żywy akompaniament. Ponadto dzieci i młodzież z zespołu sprostały naprawdę niełatwym pomysłom prowadzącego. Pojawił się śpiew wielogłosowy, zabawa formą utworu, dynamicznie zmieniające się poszczególne części formalne kolęd. Do tego instruktor z Moszczenicy jest fantastycznym muzykiem i aranżerem i pracuje z zespołem za darmo :). Jeśli chodzi o jury, to członek jury nie jest członkiem scholi z Moszczenicy. Wziął wyjątkowo udział w konkursie w Będzinie wyłącznie w postaci pomocniczego muzyka, aby uzupełnić zaaranżowaną partię skrzypiec. Na co dzień nie pracuje z zespołem z Moszczenicy. Korzyść z jego obecności w zeszłorocznym Będzinie jest natomiast taka, że zorganizował dzieciom z Piotrkowa możliwość trafienia na ten konkurs i moim zdaniem to jest fajna inicjatywa. Jestem muzykiem, instruktorem i również obejrzałem cały konkurs...i nie mam absolutnie żadnego interesu w tym, żeby kogokolwiek tu bronić. Po prostu dziwią mnie insynuacje złośliwych lub "pokrzywdzonych" werdyktem :P. Pozdrawiam!

30


Gość ~Gość (Gość)19.12.2016 19:26

Chce wyprostować że Pan Włodarczyk tylko gościnnie zagrał ze schola z Moszczenicy rok temu. Pozatym te dzieciaki super śpiewają i można to ocenić oglądając filmy na YouTube. Schola ma wiele nagrań i z pewnością zasługuje na pokazanie się w Będzinie.

10


okulary ~okulary (Gość)18.12.2016 18:26

Byłem od początku na konkursie, aż do finału. Uważam, że jury dokonało obiektywnego wyboru. Nasuwa mi się myśl, że niektórzy instruktorzy pracują z dziećmi "za darmo" i mają lepsze efekty pracy niż instruktorzy, którzy biorą za naukę pieniądze.

10


Ela ~Ela (Gość)18.12.2016 17:41

Motyw ludowy dzieciakow z Drzewicy był przepiekny.

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat