Ciekawa oferta na blisko dwóch hektarach terenów wystawowych czekała na działkowiczów, ogrodników i sadowników czy chociażby właścicieli skrzynek balkonowych. Mnogość roślin rabatowych, skalnych, wodnych, ziół, pnączy, materiału szkółkarskiego, nasion kwiatów i warzyw, cebul kwiatowych zaskoczyła gusta najbardziej wybrednych klientów. Tradycyjnie nie brakowało ogrodniczych nowości na ten sezon będących efektem postępu hodowlanego, ale i tradycyjnych roślin. Na stoiskach dostępne były także narzędzia i sprzęt ogrodniczy. Wystawcy eksponowali ogrodowe meble, ceramikę i drewnianą galanterię. Fachowcy z firm zajmujących się projektowaniem terenów zielonych przedstawiali oryginalne pomysły na aranżacje ogrodów, rabat czy balkonów. Bardzo liczna na tegorocznych targach była grupa wystawców prezentujących systemy i urządzenia grzewcze działające w oparciu o odnawialne źródła energii. Pszczelarze zapraszali po najróżniejsze rodzaje miodów. Nie zabrakło żywności ekologicznej i regionalnej.
Podczas targów wyłoniono laureatów konkursu „Najciekawsze stoisko targów” i nagrodzono: Pucharem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia – Gospodarstwo Rolne Michał Łoszewski z Budek (gm. Grabów) za harmonię ekspozycji różnorodnych roślin cebulowych i azalii oraz bogactwo kolorystyczne; Pucharem Wojewody Łódzkiego Zbigniewa Rau– PPHU „MARIX” Mariusza Miszczaka z Bełchatowa za ciekawą kolekcję krzewów szczepionych i formowanych; Pucharem Dyrektora ŁODR zs. W Bratoszewicach Tomasza Mroczka – Annę i Leszka Gulczyńskich z miejscowości Młynek (gm. Sompolno) za bogatą kolekcję róż piennych, pnących i rabatowych.
Wśród szczęśliwych zwycięzców konkursu wiedzy z zakresu bhp pod hasłem Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym – zorganizowanego przez ŁODR z siedzibą w Bratoszewicach Oddział w Piotrkowie Trybunalskim, Placówkę Terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Tomaszowie Mazowieckim oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi Oddział w Piotrkowie Trybunalskim – znaleźli się: Małgorzata Śpiewak-Stachecka (gm. Tomaszów Maz.), Agnieszka Radomska (gm. Będków), Leszek Ślązak (gm. Piotrków Trybunalski), Marek Chojnacki (gm. Wola Krzysztoporska), Tomasz Przybył (gm. Aleksandrów), Dominik Antosik (gm. Sulejów). Otrzymali oni nagrody w postaci sprzętu ogrodniczego.
Na stoisku ŁODR czekali na rolników doradcy gotowi podzielić się swoją wiedzą. Udzielali oni zainteresowanym profesjonalnych porad w zakresie dopłat obszarowych, pozyskiwania środków finansowych z Unii Europejskiej w ramach PROW 2014–2020, upowszechniania innowacyjnych metod agrotechnicznych przyjaznych dla środowiska, przedsiębiorczości, ekonomiki produkcji rolniczej i informacji rynkowej oraz działalności pozarolniczej. Przygotowali oni również ekspozycję dotyczącą odnawialnych źródeł energii. Była możliwość zakupienia wydawnictw własnych ośrodka.
Pobyt na targach umilały regionalne zespoły ludowe: Grabiczanie (gm. Grabica), Jedność (gm. Mniszków), Ludowiacy od Będkowa (gm. Będków), Fajne Babki (gm. Będków).
Udział w Targach wzięli twórcy ludowi:
- Joanna Sipika – Petrykozy, gm. Białaczów – rzeźba w drewnie
- Krystyna Wieczorek – Lubiaszów, gm. Wolbórz – kwiaty, książki
- Zofia Pacan – Bielowice, gm. Opoczno – hafty, pisanki
- Krystyna Soja – Kraszewice, gm. Masłowice – serwety
- Marianna Rzepka – Bielowice, gm. Opoczno – hafty pisanki
- Agnieszka Radomska – Ewcin, gm. Będków – serwetki
- Dominik Jóźwik – Białaczów – rzeźba w drewnie
- Janina Chołubek – Dębowa Góra, gm Aleksandrów – artykuły z papieru, wycinanki
- ATRA Koło Amatorskiej Twórczości Rękodzieła Artystycznego przy MOK w Wolborzu – serwety haftowane.
Patronat ministra rolnictwa i rozwoju wsi, wojewody łódzkiego oraz marszałka województwa łódzkiego podkreślał szczególny charakter tej imprezy.