- Zwiększamy o prawie 90 tys. środki na eventy historyczne związane z obchodami 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego. Tylko, że w tym roku te obchody nie będą miały miejsca, więc skąd ta potrzeba? - pytał podczas posiedzenia jednej z komisji problemowych Rady Miasta radny Jan Dziemdziora.
Paweł Małolepszy z Referatu Kultury, Sportu i Promocji Miasta poinformował radnych, że już od kilku lat miasto przygotowuje się (choćby serią wydawniczą „Biblioteka 800”) do tej ważnej dla Piotrkowa daty. - Od kilku lat też prowadziliśmy rozmowy w sprawie zorganizowania mappingu. Polega to na projekcji na wybranym budynku scen z historii miasta. Postanowiliśmy w tym roku zacząć cykl po to, aby w finalnym spektaklu w 2017 roku pokazać całą historię miasta. Przedsięwzięcie to polega na projekcji i filmu, i grafiki, i animacji. Do tego powstaje specjalnie na tę okazję komponowana muzyka, aby podkreślić dramaturgię spektaklu. Chodzi nam o to, aby poszczególne etapy historii Piotrkowa ująć w tej prezentacji, aby całość zaprezentować w roku 2017. Pierwszy odcinek chcielibyśmy zaprezentować w okolicy Bożego Narodzenia tego roku. W organizacji tego przedsięwzięcia są takie elementy jak stworzenie muzyki do spektaklu, przewidziane są dni zdjęciowe z udziałem żywych aktorów ubranych w kostiumy z poszczególnych epok – tłumaczył urzędnik.
O mappingu i 90 tysiącach przeznaczonych na ten cel rozmawiano też podczas sesji Rady Miasta (27 sierpnia). - W związku ze spadkiem z Ekstraklasy piłkarzy ręcznych Piotrkowianina mieliśmy oszczędności w kwocie 90 tys. zł z tytułu wypłaty stypendiów. Kwota ta zostanie zagospodarowana w innym dziale. Zbliżają się obchody 800-lecia Piotrkowa, w związku z tym prawdopodobnie w grudniu będą podjęte pewne działania promocyjne. Obecnie trwają rozmowy na ten temat, więc dziś jeszcze nie potrafię powiedzieć, jaki będzie koszt całego przedsięwzięcia – mówił z kolei wiceprezydent miasta Andrzej Kacperek.
*3D mapping to niezwykła projekcja multimedialna, audiowizualny pokaz, performance polegający na wyświetleniu animacji na prawdziwym trójwymiarowym obiekcie takim jak: budynek, samochód czy elementy scenografii. Dzięki projekcji multimedialnej obejmującej takie efekty specjalne jak zmieniające się cienie na obiekcie, poruszające się elementy architektury, zmiany kolorów, ruchome elementy oświetlanego projektorem (zmapowanego) obiektu, można stworzyć u widza subiektywne odczucie iluzji np. walącego się budynku, poruszającego się samochodu czy podświetlających się krawędzi obiektu. Tym multimedialnym pokazom 3D towarzyszą często specjalnie skomponowana ścieżka dźwiękowa z efektami czy możliwość interakcji z użytkownikami jak reakcja na głos czy gesty widzów (źródło: moov.pl).
- Zderzenie pojazdów przy Hali Targowej w Piotrkowie. Kierowca wymusił pierwszeństwo
- Ścieżka rowerowa Piotrków - Przygłów oficjalnie otwarta
- Policja apeluje o bezpieczną podróż podczas świątecznych wyjazdów
- ZUS wypłacił ponad 151,2 tys. świadczeń "Aktywnie w żłobku" na 214,4 mln zł
- Pożar ciężarówki na A1
- Miejskie wigilie w regionie. Piotrków, Bełchatów, Opoczno, Tomaszów, Łódź
- Ponad 1,3 mln zł umorzonej pożyczki
- Wspólne działania policji i straży leśnej. Patrolują okoliczne lasy
- Wyłudzał pieniądze za pomocą BLIK-a