Celem nadrzędnym tego miejsca będzie przybliżenie odwiedzającym w ciekawy i atrakcyjny sposób polskiej i światowej historii piwa. - Browar do góry nogami to symbol rewolucyjnych zmian, jakie mają miejsce w dziedzinie piwowarstwa – wyjaśnia Andrzej Gałasiewicz, piwowar i browarnik, właściciel i realizator projektu.
Oglądając niecodzienny obiekt, będzie można dowiedzieć się, że piwowar to człowiek, który umie warzyć piwo, a browarnik to właściciel browaru. Zobaczymy co to jest browar kontraktowy, rzemieślniczy, domowy oraz na czym polega domowe warzenie piwa. Przekonamy się też, że są piwa wędzone, śliwkowe, są piwa górnej i dolnej fermentacji. - Wychodząc z Centrum Informacji Browarniczej, mamy być wyedukowani. Ewentualnie będzie można na pamiątkę kupić butelkę piwa (wybierając z ponad dwustu oryginalnych gatunków) oraz kosmetyki piwne. Będzie o piwnym SPA i o łaźniach piwnych, których Piotrków jest kolebką – zdradza Andrzej Gałasiewicz. - Pokażemy sprzęt, na którym każdy będzie umiał sobie zrobić piwo w warunkach domowych.
Kupując bilet wstępu, będzie można obejrzeć pokaz warzenia piwa lub odbyć specjalne szkolenie. Atrakcją ma być piwo marki „Browar do góry nogami”. Prawo do warzenia tego piwa będzie miał jedynie piotrkowski browar rzemieślniczy.
To pierwsza taka inwestycja w Polsce i na świecie. Zamiarem właściciela jest, aby Piotrków stał się piwowarską stolicą Polski, a może i Europy. To ma być miejsce, z którego będziemy słynąć w kraju i za granicą.
Beata Słodka-Bartłomiejczyk
- Konferencja prasowa prezydenta Piotrkowa
- Jesienny koncert w piotrkowskim MOK-u
- 17 mln na Centrum Świętego Mikołaja w Wolborzu
- Dzień Pracownika Socjalnego. Statuetki dla MOPR i PCPR w Piotrkowie
- Podsumowali tegoroczną kwestę
- Kto zostanie mistrzem gminy Sulejów?
- Problem mieszkańców bloków w Woli Krzysztoporskiej
- Szukali ciała w dawnym szpitalu
- Lubisz jazz? Wpadnij na dwa dni do Sulejowa